MojAndroid

Android 4.2 Jelly Bean prináša aj možnosť widgetov na uzamknutej obrazovke. Nosným zámerom je pri widgetoch na uzamknutej obrazovke to, aby používateľ mal prístup k najdôležitejším informáciám bez toho, aby musel smartfón odblokovať, no napriek tomu, pri SMS alebo e-mailoch môžu byť viditeľné citlivé informácie, ktoré používatelia môžu stratiť v prípade, že im telefón bude odcudzený alebo ho nechajú niekde bez dozoru.

 

Na tento prípad je tou možnosť, ako widgety odstrániť z uzamknutej obrazovky, a tak jednoducho predísť strate citlivých informácií. Na tento prípad je tu aplikácia Lockscreen Policy, ktorá umožňuje vypnutie widgetov na úvodnej obrazovke operačného systému Android 4.2.

 

Ak chcete aktivovať jednotlivé widgety na uzamknutej obrazovke, stačí spustiť aplikáciu, vybrať potrebnú predvoľbu a aktivovať aplikáciu v správcoch zariadenia. Podľa ľubovôle potom môžete widgety jednoducho zapnúť, alebo vypnúť v nastaveniach aplikácie Lockscreen Policy.

Takto jednoducho môžete zabrániť v prístupe k jednotlivým skratkám, ktoré vám aktivujú napríklad fotoaparát, keď je telefón zablokovaný. Taktiež zakážete aj widgety, ktoré môžu ukazovať viac informácií o vás, ako by ste chceli.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

26.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+