MojAndroid

Google spolu v novom Androide prišiel s niekoľkými novinkami, medzi ktorými nechýbala ani nová klávesnica. Tá umožňuje písanie pomocou posúvania prsta po displeji, tzv. swypovaním. Podporovaná je tiež predikcia ďalších slov vo vete, vďaka čomu môžete celé vetné spojenia pridávať ešte jednoduchšie. Žiaľ v prípade novej AOSP klávesnice Androidu stále nie je podporovaná slovenčina.

 

Dobrou správou je, že túto a ďalšie novinky ste si mohli vyskúšať už po niekoľkých dňoch od predstavenia nových Nexusov a Androidu 4.2 Jelly Bean. Postup bol však zložitejší, keďže ste museli sťahovať inštalačné .apk a potrebovali ste tiež rootovský prístup alebo CWM recovery. Dnes sa situácia značne zjednodušila. Na Google Play sa totiž objavila aplikácia, ktorá prináša klávesnicu pre všetkých s Androidom 4.0 a vyšším. Bezproblémovo však zatiaľ podľa hlásení funguje až s novším Androidom 4.1 Jelly Bean. Autor plánuje aplikáciu ďalej vylepšovať a do budúcnosti pridať aj podporu pre ďalšie jazyky.

Každopádne ak si chcete novú klávesnicu vyskúšať, môžete si ju zadarmo stiahnuť z Google Play.

Appka sa na Play Store momentálne nenachádza, doplnili sme alternatívy:

Verzia: 1.1.7
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.7
Aktuálna cena: Zdarma

15.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+