MojAndroid

Špekulácie ohľadom nového Nexus smartfónu začínajú naberať na obrátkach. Zahraničný portál Androidandme má zrejme veľmi dobrý informačný zdroj, pretože priniesla ďalšiu dávku špekulácií, ktoré sa týkajú nového Androidu 4.2. Medzitým potvrdil existenciu nového Nexusu od spoločnosti LG aj Roger Cheng zo CNET. LG Nexus smartfón by mal byť predstavený na konci tohto mesiaca a ako sme už aj písali v predchádzajúcich článkoch, bude svojim vybavením veľmi podobný novému Optimusu G. Mal by však disponovať odlišným dizajnom podobným Galaxy Nexusu od spoločnosti Samsung.

Android 4.2: Nexus certifikačný program

Aby zariadenie mohlo byť certifikované ako Nexus, musí podľa dostupných informácií splniť niekoľko podmienok. Operačný systém na telefóne či tablete musí byť natívny Android, zariadenia musia spĺňať určite hardvérové požiadavky, musia podporovať Google Wallet a teda aj technológiu NFC. Za aktualizácie bude pravdepodobne zodpovedať Google. Samotný telefón nemusí na svojom tele alebo v názve niesť pomenovanie “Nexus”. To, že ide o Nexus, môže byť indikované napríklad certifikátom či logom na obale alebo iným zatiaľ nezisteným spôsobom. Google údajne plánuje rozšíriť Google Play aj o ďalšie streamovacie služby a niektoré hry budú dostupné exkluzívne len pre Nexus zariadenia.

Customizačné centrum

V novom Androide sa má nachádzať aj customizačné centrum pre správu zvonení, jazykov, pozadí, launcherov a iných. Centrum má byť používateľským nástrojom pre zmenu vzhľadu natívneho Androidu a jeho funkcie bude možné rozširovať aj prostredníctvom aplikácií tretích strán, dostupných na Google Play. Novinkou má byť možnosť zmeny celého templatu vrátane ikon aplikácií – niečo podobné ponúka vo svojom základe už aj známa CyanogenMod ROM-ka.

RoadRunner- dlhšia výdrž batérie

Funkcia alebo tiež technológia, ktorá by potešila nejedného majiteľa Android telefónu či tabletu. RoadRunner je projekt, ktorý by mal výrazným spôsobom predĺžiť životnosť batérií, čo znamená, že so svojim Android telefónom vydržíte bez nabíjačky opäť o niečo dlhšie.

Aktualizovaný Google Play

Google Play bude vylepšený o personalizované vyhľadávanie a voliteľné promo akcie s integráciou do centra notifikácií. Pribudnúť by mali aj ďalšie možnosti platby (možno PayPal?) a jednoduchšie mikro-transakcie vo vnútri aplikácií.

Aktualizovaný Google Now

Google Now by mohol v novej verzii Androidu dokázať odpovedať na otázky (napríklad “Kde môžem aktivovať Bluetooth?”) týkajúce sa základnej pomoci s nastavením systému.

Aktualizovaná aplikácia pre prehrávanie videa

Aplikácia pre prehrávanie videa sa má dočkať výrazných zmien vrátane nových API pre zabudovanie ďalších videoslužieb.

Pamätajte, že všetky tieto informácie sú stále len špekuláciami. Nový Android 4.2 vrátane nového Nexusu od LG však budú s veľkou pravdepodobnosťou predstavené už koncom októbra, kedy sa dozvieme všetky podrobnosti. Dovtedy sa však ešte určite objavia ďalšie zaujímavé novinky, o ktorých vás budeme informovať aj na MojAndroid.sk.

Aktualizované 8.10 (pôvodný článok bol publikovaný 6.10)

Vyzerá to tak, že špekulácie o nových funkciách Androidu 4.2 nakoniec nie sú pravdivé. Dan Morill z Google sa na Google+ k špekuláciám vyjadril vtipným spôsobom:” Čítať stránky s dohadmi … LOL“. Zdroj, ktorý tieto informácie poskytol sa ospravedlnil za šírenie špekulácií a povedal, že sa snaží vyberať len tie, ktoré sa zdajú byť pravdivé a potvrdia ich viaceré zdroje.

Napriek tomu by sme sa koncom októbra mali dočkať predstavenia nového Nexus smartfónu od LG a aj novej verzie Androidu. Pravdepodobne však nebude obsahovať všetky alebo žiadne z vyššie popisovaných funkcií.

Zdroj: Androidandme

8.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+