MojAndroid

AOSP, inak Android Open Source Project,  je projekt, ktorý umožňuje vývojárom z celého sveta nahliadnuť a upraviť kód operačného systému Android tak, aby vyhovoval podmienkam rôznych zariadení. Najnovšou dobrou správou je, že Android 4.2 a jeho kód boli sprístupnené pre vývojárov. Informoval o tom Jean-Baptiste Query, hlavný inžinier vývoja Androidu.

Prinášame vám celé vyhlásenie:

Dobré správy pre všetkých!

-Zdrojový kód pre Android 4.2 je prístupný v AOSP. Pozrieť si ho môžete pod názvom  “android-4.2_r1” po dokončení replikácie (bola už dokončená).  Zodpovedajúca vývojová vetva  je jb-mr1-dev a všetky zmeny sú zlúčené do hlavnej vetvy, kde sú prijímané príspevky platformy.

-Nexus 10 je teraz najlepšou voľbou pre prácu s AOSP  Android 4.2. Všetko, okrem kódu grafiky je otvorený zdroj a okrem GPU knižníc firmware súborov, ktoré si nahráte do rôznych čipov. Ešte žiadna vlajková loď nebola tak otvorená a nebola tak podporovaná v projekte AOSP od jej uvedenia.

-Nexus 7 3G nie je podporovaný. Neboli sme schopní získať licenciu GSM pre AOSP  a bez GSM zdroja nepracuje nijako inak ako len obyčajný Nexus 7.

-Ak hľadáte v AOSP Nexus 4, máte problém, nie je nič v AOSP vzťahujúce sa k Nexus 4.

-Výrobné obrazy  pre “takju” Galaxy Nexus, rovnako ako Nexus 7 (obe varianty), Nexus 4 a Nexus 10 sú k dispozícii na nasledujúcej adrese

https://developers.google.com/android/nexus/images

-Proprietárne binárne súbory pre spustenie AOSP na Galaxy Nexus (maguro, toro a toroplus), Nexus 7 (grouper) a Nexus 10 (manta) sú k dispozícii na

https://developers.google.com/android/nexus/drivers

-Nie je žiadna podpora pre Android 4.2 na Nexus S a Xoom. Tieto zariadenia by mali pokračovať v používaní verzie 4.1.2.

Jean-Baptiste Queru

Zdroj: Android Building

14.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+