MojAndroid

Včera sme sa dočkali predstavenia nového operačného systému od Google, ktorý ako už aj predchádzajúce dohady naznačovali,nesie názov Jelly Bean. Android v číselnej verzii 4.1 prináša veľa noviniek a tie najzaujímavejšie nájdete aj v našom článku Google I/O 2012 novinky: Android 4.1 Jelly Bean, Nexus 7 tablet. Okrem toho sa s príchodom novej verzie OS môžete tešiť aj na inovované Google aplikácie, medzi ktorými nechýba ani Google Play Store – ten je momentálne oficiálne dostupný len pre Nexus 7 tablet a operačný systém Jelly Bean. Vďaka komunite XDA si ho však môžeme nainštalovať všetci. Inštalačný súbor .apk stiahnete prostredníctvom odkazu nižšie.

—> Google Play Store 3.7.11<—

Po nainštalovaní aplikácie sme nepostrehli žiadne významné alebo viditeľné zmeny – aspoň nie pre náš región. Nikdy však nie je na škodu mať nainštalovanú najnovšiu verziu.

Ak túžite aspoň trochu zakúsiť nový Android 4.1 aj na svojom telefóne či tablete, potom vás poteší aj nová sada pozadí práve z tohto OS. Vďaka @kovdev si tapety môžete do svojho zariadenia nainštalovať pomocou .apk súboru, ktorý získate po kliknutí na odkaz, ktorý uvádzame nižšie. Pre majiteľov rootnutých telefónov prikladáme aj boot animáciu, ktorú nastavíte jednoduchým prekopírovaním do systémových súborov –> /system/media/bootanimation.zip. Odporúčame zálohovať pôvodný súbor bootanimation.zip.

—>Pozadia z Androidu 4.1 Jelly Bean<—

—>Jelly Bean boot animácia<—

Zdroj: androidauthority, XDA, droidlife

28.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+