MojAndroid

Najnovší Android 4.1 Jelly Bean asi všetkých, zarytých a skalných, presvedčených o tom, že stačí jedno používateľské prostredie pre smartfóny a jedno pre tablety, mierne zaskočí. Google totiž priniesol operačný systém, ktorý je prispôsobený až tromi používateľskými prostrediami pre jednotlivé veľkosti displejov.

Aj keď sme zvyknutí na to, že Android na rôznych zariadeniach prináša podľa značiek výrobcov rôzne používateľské prostredia, najnovší Jelly Bean poskytne automatické prostredia podľa veľkosti obrazovky zariadenia. Môže sa tak stať, že na troch rôznych zariadeniach – smartfóne, tablete so 7 palcovou obrazovkou a tablete s 10 palcovou obrazovkou, budete mať úplne iné používateľské prostredie.

Hovorca spoločnosti Google sa vyjadril: „Jelly Bean používa rôzne rozloženie pre rôzne veľkosti tabletov. Tablety s 10-palcovou obrazovkou sú orientované prednostne na šírku a nastavenia dovoľujú oznámenia prispôsobiť na pravú dolnú stranu. Jelly Bean je teda závislý na tom, aká je veľkosť displeja zariadenia a operačný systém sa prispôsobí veľkosti obrazovky, aby bolo dosiahnuté optimálne používateľské prostredie pre konkrétnu veľkosť obrazovky.“

Nakoniec dobrá správa pre vývojárov. Tí nebudú musieť aplikácie špeciálne konfigurovať pre jednotlivé používateľské prostredia, pretože pokiaľ sú správne aplikácie nakódované, aplikácia sa prostrediu Androidu 4.1 Jelly Bean podriadi automaticky.

Zdroj, foto: Computer World

12.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+