MojAndroid

Ako viete, spoločnosť Google vydáva svoje  verzie operačného systému android v  pravidelných intervaloch. Jednou zo zaujímavostí, ktoré sprevádzajú vydanie každej novej verzie je jej pomenovanie. Google stavil na originalitu a svojím neštandardným pomenovaním verzií operačných systémov jednoznačne zaujal. Spoločnosť každej novej verzii priradzuje názvy podľa rôznych dezertov a to dokonca v abecednom poradí.

Prvá verzia operačného systému bola vydaná v máji 2009 a mala názov Cupcake (košíček). Už na jeseň toho istého roku vyšla verzia 1.6 s názvom Donut (šiška) a ďalší vývoj priniesol verziu 2.0/2.1 Eclair (“plnený banánik”). Momentálne najnovšie vydaná verzia 2.2 vystupuje pod názvom Froyo (frozen yoghurt/zmrznutý jogurt). Verzia 3.0 by v najbližšej dobe mala byť vydaná ako Gingerbread (perník) a jej ďalší nástupca 3.5 Honeycomb (včelí plast) by mal prísť na scénu v prvých mesiacoch roka 2011.

Gingerbread a Honeycomb síce ešte neboli vydané, ale už sa hovorí a diskutuje o pomenovaní  ich nástupcu, verzie 4.0 . Podľa zatiaľ dostupných informácií pôjde o verziu z názvom Ice cream (zmrzlina). Ice cream bude uverejnený najskôr v druhej polovici budúceho roka. Uvidíme ako sa spoločnosti Google podarí dodržať pravidelnosť vydávania svojich “sladkých” androidov. No už teraz je jasné, že rodinka “dezertov” sa bude rozrastať a preto sa môžeme tešiť na nové inovácie tohto mobilného operačného systému.

25.10.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+