MojAndroid

Operačný systém od Google, Android 4.0 Ice Cream Sandwich, vyhral zlatú medailu za celkové používateľské skúsenosti na Parsons’ 2012 User Experience Awards. Nová verzia Androidu, si svojich priaznivcov nezískala len novými funkciami, ale aj používateľským prostredím, ktoré oproti predchádzajúcim verziám značne vylepšilo svoj dizajn. Pridaný bol nový “holografický” launcher a lockscreen, zelenú farbu Androidu 2.3 Gingerbread vystriedala cool modrá a pridané boli aj nové prechodové efekty. Zabudnúť by sme nemali ani na nový font Roboto, ktorý je optimalizovaný práve pre zobrazenie na displejoch s vysokým rozlíšením.

Tím vývojárov Androiddevelopers, si pripravil k príležitosti rozdávania ocenení aj krátke video, na ktorom sú ukázané novinky v operačnom systéme Android 4.0. Zaujímavá je časť videa, ktorá začína od 2:30 – môžeme tu vidieť ako mohol nový Android ICS vyzerať. Páči sa nám predovšetkým prechod na plochu s widgetmi a animácia po odomknutí displeja. Možno niečo podobné uvidíme v ďalších verziách Androidu, nechajme sa prekvapiť.

Zdroj: androidcentral

13.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+