MojAndroid

Google zverejnil najnovšie štatistiky zastúpenia jednotlivých verzií Androidu na trhu. Podľa dát dostupných na androiddevelopers.com sa Android 4.0+ Ice Cream Sandwich prehupol cez 10% hranicu a nájdeme ho už tak na 10,9% všetkých zariadení. Vyzerá to tak, že Android 4.x každé dva mesiace minimálne zdvojnásobí svoj podiel na trhu – aspoň tak to platilo doteraz. V marci tohto roka mal zastúpenie 1,6%, o dva mesiace neskôr to bolo už  4,9% a dnes sa táto hodnota opäť viac ako zdvojnásobila. Podiel Ice Cream Sandwich bude aj naďalej narastať a postupne by táto verzia Androidu mala vytlačiť aj v súčasnosti ešte stále najrozšírenejší Android 2.3 Gingerbread (64%). Najnovšia verzia 4.1 Jelly Bean sa zatiaľ v grafoch neobjavila.

Svoj podiel si naďalej drží aj Android 2.2 froyo, ktorý ale už pomaly znižuje svoj trhový podiel a k dnešnému dňu funguje s týmto OS 17,2% zariadení. Android 3.x Honeycomb sa zdá byť už minulosťou a pomaly ho nahrádza Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Svoje zastúpenie si v rebríčku Android OS aj naďalej drží Android 2.1 Eclair (4,7%) a dokonca aj najstaršie verzie 1.5 Cupcake a 1.6 Donut (spolu 0,7%).

Podľa našej ankety, v ktorej ste mohli a ešte aj môžete zahlasovať v téme týždňa, je medzi našimi čitateľmi najrozšírenejšou verziou Androidu už novší Android Ice Cream Sandwich. Hneď za ním sa doťahuje Android 2.3 Gingerbread a s 3% sa medzi majiteľmi smartfónov objavil dokonca aj Android 4.1 Jelly Bean.

dyerware.com


Zdroj: Androiddevelopers, phonearena

3.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+