MojAndroid

Predposledná časť o Ice Cream Sandwich je tu. V tejto si niečo povieme o inováciách, ktoré Android 4.0 priniesol.

Inovácia

Operačný systém Android je o inováciách a inak tomu nie je ani v tejto verzii. Android 4.0 prináša nové formy komunikácie, zdieľania a interakcie s telefónom.

Android Beam

Android Beam je inovačný spôsob zdieľania medzi dvoma zariadeniami s technológiou NFC. Umožňuje ľudom okamžite si vymieňať obľúbené aplikácie, kontakty, hudby, video – takmer čokoľvek. Táto funkcia zaujme aj tým, že k dispozícii nie je žiadna aplikácia, menu, alebo potreba nadviazaného spojenia, ale je natívne zabudovaná v systéme. Stačí sa so smartfónmi priblížiť k sebe a dotknúť sa displeja. Bude len na vývojároch, ako túto funkciu využijú.

Pri zdieľaní aplikácie sa do druhého zariadenia odosiela informácia s odkazom na stiahnutie, ktorý druha strana príjme, pričom sa otvorí Android Market s požadovanou aplikáciou.

Face Unlock

Nový Android prináša aj novú formu zabezpečenia vášho smartfónu proti neautorizovanému prístupu. Je ním nový lockscreen s detekciou tváre, ktorý robí váš telefón ešte viac osobným. Samozrejme naďalej môžete použiť aj odomknutie prostredníctvom patternu alebo PINU.

WiFi Direct a Bluetooth HDP

Podpora WiFi Direct umožňuje priame prepojenie so zariadeniami cez WiFi. Prostredníctvom aplikácií tretích strán sa môžu používatelia pripojiť ku kompatibilnému zariadeniu a využívať funkcie spojené s touto technológiou – napríklad instantné zdieľanie súborov, fotografií, videa, streamovanie videa/audia z iného zariadenia alebo používanie kompatibilných tlačiarní.

Bluetooth Health Device Profile (HDP) slúži pre pripojenie telefónu k bezdrôtovým medicínskym zariadeniam alebo senzorom.

Zdroj: androiddevelopers

22.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+