MojAndroid

Po určitej dobe od vydania verzie Android 2.2 Froyo je väčšina telefónov upgradovaná a nastal čas, kedy sa začína sústrediť pozornosť  na operačný systém android 3.0, pod kódovým označením Gingerbread.

Najväčšími zmenami  v novej verzií bude podpora video chatu  a SIP protokolu pre službu Google voice. (SIP je protokol ktorý umožňuje prijímať hovory prostredníctvom WIFI alebo mobilnej dátovej siete).  Aj keď síce existujú aplikácie tretích strán, ktoré už aj teraz umožňujú telefonovanie cez internet, služba Google Voice Search bude pridaná v systéme natívne. Ďalšou zmenou bude podpora novej služby na stránkach YouTube, takzvaný Youtube Leanback. Táto je primárne určená pre sledovanie YouTube na televizií. Zmeny sa očakávajú aj v grafickom rozhraní, ktoré by malo dostať nádych podobný aplikácií 3D galérie napríklad pre Nexus One v celom grafickom prostredí Androidu.

Nový systém je primárne určený pre tablety a zariadenia vyššej triedy s procesormi od 1GHZ, s 512MB RAM a displejom od 3,5″ vyššie. Telefóny v nižšej triede preto ostanú s verziami 2.1 Eclair a 2.2 Froyo. Prvé zariadenia s novým systémom sa očakávajú už koncom tohto roka.

22.10.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+