MojAndroid

Ako sme sľúbili, prinášame vám podrobný popis ako si nahrať ROM s Android 2.3 Gingerbread, ktorá vyšla len včera, do svojho HTC Desire. Postup nie je nijako zložitý a ak sa budete riadiť nasledovnými krokmi malo by ísť všetko hladko. Ako prvé však zamierte na web developer.htc.com a stiahnite si samotnú aktualizáciu-súbor obsahuje všetko potrebné. Po stiahnutí postupujte podľa nasledovných bodov:

 

 

1. Zo stiahnutého archívu HTC_Desire_Android_2.3_Upgrade.zip extrahujte súbor s názvom RUU_HTC Desire Android 2.3 Upgrade (Gingerbread).exe

2. Pripojte svoj HTC Desire k počítaču
3. Rozbalený .exe súbor z prvého kroku spustite a postupne sa preklikajte až k poslednému bodu, kde vás program posledný krát upozorňuje, čo sa bude počas aktualizácie diať. Kliknutím na tlačítko Next sa začne samotný proces aktualizácie – pred tým ako začnete, skontrolujte či máte telefón nabitý aspoň na 30% !

4. Od tretieho bodu je proces už automatický a do skončenia aktualizácie a opätovného spustenia telefónu to trvá približne 5-10 minút.

5. Po spustení telefónu, tentokrát už s Android Gingerbread, ho treba znova nastaviť – škoda, že aktualizačný balík nemá slovenčinu, nájdete tu však aspoň český jazyk .

Testujeme

Po nahraní novej ROM som sa pustil do testovania. Pocit z ovládania telefónu je zatiaľ pozitívny-reakcie sú rýchle a Desire v spojení s Android Gingerbread dosahuje v testoch veľmi podobné výsledky ako so starším Android Froyo  a v niektorých ho aj predbieha. S novou Gingerbread ROM by ste sa teda poklesu výkonu ako ani rýchlosti reakcií nemali báť-žiadny som nezaznamenal.

Aplikácia

HTC Desire s Froyo

HTC Desire s Gingebread

Linpack for Android

33MFLOPS

36,4MFLOPS

Quadrant Standard

1163

1151

Smartbench 2011

productivity index/game index

989/550

939/881

Neocore

28,4fps

30,9fps

Nedostatok vnútornej pamäte je dobre známym problémom pre všetkých majiteľov. HTC sa síce snažilo ušetriť miesto odstránením niektorých aplikácií (Facebook) a pozadí (HTC pozadia nájdete aj v stiahnutom archíve), ale kvôli veľkosti samotného updatu ostalo pre inštalovanie aplikácií a hier len 122MB, čo je veľmi málo. Novinkou, ktorú som postrehol v nastaveniach telefónu je podpora funkcie fast boot z novších smartfónov, vďaka ktorej systém po vypnutí a opätovnom zapnutí naštartuje v priebehu niekoľkých sekúnd – to je asi najvýznamnejšia zmena, ktorú som na telefóne po aktualizácii zaznamenal.

Záver

Počas testovania som zatiaľ nezaznamenal žiadne ťažkosti a systém funguje tak ako má. Uvidím však ako to bude vyzerať po pár dňoch používania a prípadne postrehy doplním do tohto článku.

Ak máte vlastné skúsenosti s touto aktualizáciou neváhajte sa o ne podeliť so všetkými prostredníctvom komentárov, prípadne napíšte vlastný blog.

2.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+