MojAndroid

Spoločnosť Google začiatkom októbra opäť updatovala svoje štatistiky rozšírenosti jednotlivých verzií OS Android. Ako sme predpokladali, najnovšia verzia Android 2.2 Froyo rastie najrýchlejšie na úkor ostatných verzií. Froyo je aktuálne nainštalovaný na každom treťom Android smartfóne. Napriek tomu najrozšírenejší Android momentálne zostáva verzia 2.1 Eclair. Stále však Android komunita čaká na update pre obľúbený Samsung Galaxy S. Naopak prvá verzia Android 1.5 Cupcake už má len necelých 10% smartfónov.

Ďalší graf znázorňuje relatívny počet telefónov podľa verzie Android v čase. Graf môže byť zaujímavý zdroj informácií pre vývojárov, ktorí tak jednoduchšie môžu odhadnúť vývoj rozšírenosti verzií Android pre svoje nové aplikácie.

Zdroj: developer.android.com

7.10.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+