MojAndroid

Systém Android 14, ktorý spoločnosť Google predstavila len pre pár dňami na konferencii Google I/O 2023, prinesie niekoľko väčších vylepšení. Spolu s nimi pribudne aj pár menších a na prvý pohľad menej zaujímavých zlepšení. Jedno z nich by podľa portálu GSMArena malo urobiť záznam obrazovky (Screen recording) súkromnejším.

Záznam obrazovky dostane dve nové možnosti

Android 14 je už beta verzii dostupný pre vybrané smartfóny, takže ľudia majú možnosť preskúmať niektoré nové funkcie. Podľa ich zistení plánuje Google urobiť zo záznamu obrazovky funkciu viac orientovanú na súkromie. Záznam obrazovky využívajú najčastejšie mobilní hráči a ľudia, ktorí chcú niekomu ukazovať postup, ako v systéme Android niečo urobiť.

V súčasnosti funkcia záznamu obrazovky v systéme Android umožňuje vypnúť nahrávanie zvuku a skryť dotyky. V Android 14 by mala do záznamu obrazovky pribudnúť možnosť obmedziť nahrávanie na jedinú aplikáciu alebo skryť citlivé informácie, ako sú notifikácie zobrazujúce sa počas nahrávania. Známy leaker Mishaal Rahman dokonca na Twitteri na videu ukázal, ako to funguje.

Ako budú nové možnosti fungovať?

Po spustení funkcie záznamu obrazovky jednej aplikácie sa zobrazí zoznam s nedávno otvorenými aplikáciami, kde si vyberiete aplikáciu na záznam. K dispozícii máte aj úplný zoznam aplikácií. Zatvorením nahrávanej aplikácie počas nahrávania sa obrazovka zmení na čiernu, kým sa do nej nevrátite. Žiadna z vašich aktivít mimo tejto aplikácie tak nebude zaznamenaná.

Hodí sa to napríklad v prípadoch, keď vám pri zázname obrazovky niekto napíše a vy mu musíte urgentne odpísať. V starších verzia Androidu by ste museli predtým záznam ručne prerušiť alebo ho po nahraní prácne strihať. Taktiež môžete pri zázname skryť citlivé informácie, ako sú notifikácie. V nahrávke je potom skrytá celá notifikačná lišta.

Náš tip
Apple predstavil bluetooth slúchadlá Beats Studio Buds +

 

21.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+