MojAndroid

Používateľská základňa operačného systému Android aj naďalej rastie vysokým tempom. Zatiaľ čo minulý rok v júni na Google I/O internetový gigant oznámil, že počet používateľov Androidu dosiahol 1 miliardu, posledné štatistiky hovoria o trochu iných číslach. Z úst CEO Googlu Sundara Pichaia zaznelo aj konkrétne číslo – 1,4 miliardy aktívnych používateľov.

Medziročný nárast tak predstavuje viac ako 400 miliónov ľudí. Google na meranie využil už tradične svoj obchod Play, na ktorom meral počet prístupov za posledných 30 dní. Veľkú časť nových používateľov tvoria ľudia z krajín, akými sú napríklad Indonézia alebo Vietnam. Vďaka nízkej cene si svoj prvý smartfón mohlo kúpiť množstvo nových záujemcov.

Rast Androidu v najbližších rokoch tak rýchlo nepoľaví, a to najmä vďaka rozvojovým trhom, kde chce Google preraziť aj vďaka programu Android One.

Zdroj: androidpolice

30.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+