MojAndroid

Aj napriek tomu, že americká spoločnosť Google stále pracuje na stabilizovaní a optimalizovaní novej verzie Androidu 12L, je na internete možné nájsť aj náhľad novej prichádzajúcej verzie Android 13.

Najnovšia trinásta verzia, ktorá nesie kódové označenie Tiramisu, prinesie mnoho nových funkcií a prekvapení. Internetový portál AndroidPolice zverejnil informácie ohľadom prepracovanejšieho systému šetrenia obrazovky pre najnovší operačný systém.

Čo nám prinesie nový operačný systém Android 13?

V systéme očakávanej novinky určite nebudú chýbať nové užitočné funkcie, o ktorých už teraz existuje mnoho informácií. Jednou z nich bude napríklad aktivácia baterky rýchlym ťuknutím na zadnú stranu smartfónu.

🔥 Súťaž: Vyhrajte nadupaný Samsung Galaxy Tab S8 Ultra v hodnote viac ako 1000 eur 🔥

Nebude chýbať ani nová funkcia s prehľadom povolení, ktoré používajú jednotlivé aplikácie. Tieto funkcie sú samozrejme len ochutnávkou toho, čo všetko môžeme od novinky očakávať.

Google predstavil spomenuté šetriče obrazovky už pri starej verzii Androidu 4.2 Jelly Bean. Spoločnosť túto funkciu pôvodne nazvala “daydreams” no po nepravidelnom vydávaní aktualizácií a častých nedorozumeniach s funkciou Daydream VR ju americký gigant premenoval na “dreams.”

Android 13 - Google Pixel 6
Google Pixel 6 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Podľa informácií zo zdroja bude tento krát pre šetrič obrazovky vymyslené kódovanie, ktoré dovolí vývojárom upravovať funkciu ešte detailnejšie. Pre nový systém Android 13 budú “dreams” povoľovať aj zobrazovanie ďalších údajov aj na šetriči obrazovky.

Takýmto podobným spôsobom to funguje na Wear OS. Tam sa na základnej obrazovke smart zariadení s časom zobrazuje aj počítadlo krokov alebo srdcová frekvencia.

Všetky informácie zatiaľ dokazujú, že americká spoločnosť Google sa očividné snaží zakomponovať toto spomínané zobrazenie údajov do svojho programátorského prostredia pre Android 13.

Je ešte príliš skoro na to, aby sme mohli považovať všetky zverejnené informácie za 100 percentne pravdivé, no Google pre funkciu šetrenia obrazovky určite pripravuje niečo nové.

Náš tip
Android aplikácie je konečne možné rozbehnúť aj na Windowse

17.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+