MojAndroid

Budúca verzia systému Android prinesie množstvo zaujímavých funkcií. Novinkou v systéme Android 13 by mala byť podľa portálu GizmoChina aj možnosť kontrolovať jas LED blesku fotoaparátu.

Funkciu už obsahujú smartfóny Applu a aj Samsungu

Minulý mesiac sme sa dozvedeli, že nadchádzajúci Android 13 ponesie interné kódové označenie Tiramasu. Okrem iného prinesie nové témy, vstavané skenovanie QR kódov a jednoduchšie funkcie zdieľania. Známy analytik Mishaal Rehman teraz odhalil, že Android novej generácie bude obsahovať aj funkciu, ktorá je už dlho prítomná v smartfónoch Apple iPhone.

Zdroj: GizmoChina.com

Podľa Mishaala Rehmana môže Google pridať funkciu LED blesku fotoaparátu, ktorá vám umožní upraviť jeho jasu pri používaní ako svietidla (Flashlight). Táto funkcia je už prítomná v zariadeniach so systémom iOS a dokonca aj spoločnosť Samsung ju ponúka vo svojich smartfónoch v rámci nadstavby One UI.

Funkcia nemusí byť funkčná na všetkých starších smartfónoch

Portál GizmoChina však upozorňuje, že nie všetky zariadenia so systémom Android budú môcť implementovať túto funkciu iba s pomocou aktualizácie na systém Android 13. Funkcia si totiž vyžaduje ovládače pre hardvér, ktoré nemusia mať všetky Android smartfóny nainštalované v rámci softvéru pre fotoaparát. Určite ju však budú podporovať všetky nové smartfóny, ktoré prídu na trh priamo so systémom Android 13.

Mishaal Rehman tiež uviedol, že možnosť kontrolovať jas LED blesku bude pravdepodobne debutovať na novej generácii smartfónov Google Pixel. Až potom sa sa funkcia dostane na smartfóny výrobcov tretích strán. Funkciu svietidla (Flashlight) využívajú používatelia najčastejšie v noci pri slabom osvetlení a často je intenzita jasu LED blesku zbytočne vysoká, čo zvyšuje aj spotrebu batérie. Práve v týchto prípadoch sa bude hodiť nová funkcia.

Náš tip
Samsung Galaxy S21 FE dostáva novú aktualizáciu
2.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+