MojAndroid

Len nedávno bola potvrdená dostupnosť stabilnej verzie systému Android 13 pre model Galaxy A33 5G. Aktualizácia je už dostupná aj pre vlajkové modely série Samsung Galaxy S22Galaxy S21Galaxy Note 20 a Galaxy S20. Samsung v rozširovaní dostupnosti naďalej pokračuje. Portál SamMobile uvádza, že stabilný Android 13 prichádza aj pre ďalšie zariadenie, Galaxy Tab S8.

Séria zariadení Galaxy Tab S8 ponúka viac modelov. Aktualizácia by mala byť aktuálne dostupná len pre ich 5G zariadenia. Údajne má byť dostupná vo všetkých európskych krajinách, vyskúšať si ju teda môžeme aj u nás na Slovensku. Od modelu zariadenia bude závisieť aj firmvér aktualizácie. Model Galaxy Tab S8+ bude označený firmvérom X806BXXU2BVK4 a Galaxy Tab S8 Ultra zase firmvérom X906BXXU2BVK4.

Čo prináša nová aktualizácia?

V aktualizácii sa môžeme tešiť napríklad na vylepšenie bezpečnosti a odstránenie jej nedostatkov. Taktiež vylepšuje aj rýchlosť a výkon zariadenia, prináša nové softvérové funkcie a tiež aj vylepšené používateľské rozhranie. To však nie je všetko. Update prináša aj zmeny dizajnu, ako napríklad väčšie ikony aplikácií alebo plynulejšie animácie.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra
Samsung Galaxy Tab S8 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Novinkou je aj možnosť nastaviť si jazyk aplikácií a tiež aj užitočné skenovanie a kopírovanie textu z fotografií. To vám po novom umožní aj samotná Samsung klávesnica. Pomocou nej otvoríte kameru, ktorá dokáže text priamo naskenovať.

Samsung prichádza aj s ďalšími zmenami

Ďalej spoločnosť mení aj názov svojej funkcie Bixby Routines na Modes And Routines. Táto funkcia umožňuje používateľom sledovať svoje zvyklosti a rutiny, ktoré umelá inteligencia sleduje a zaznamenáva. Zmena sa netýka len názvu. Prichádzajú totiž aj nové prednastavené rutiny, ktoré by mali vyhovovať väčšine ľudí.

Samsung Galaxy Tab S8
Samsung Galaxy Tab S8 – všetky modely | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Spoločnosť tiež prináša aj nové emotikony a ich animované verzie. Taktiež zjednodušuje aj prehľad súkromia a bezpečnosti a orientáciu v pripojených zariadeniach. Spoločnosť sa rozhodla vylepšiť aj aplikácie a používateľské rozhranie Samsung DeX, ktoré dokáže váš smartfón pripojiť k externému zobrazovaciemu zariadeniu. Zmena sa týka aj funkcie Ram Plus, ktorú si budeme môcť po novom prispôsobovať alebo úplne vypnúť.

Tak ako pri všetkých aktualizáciách, nový update si môžete jednoducho nainštalovať v nastaveniach vášho smartfónu.

Aktualizácie konkurencie

Nie len spoločnosť Samsung pravidelne aktualizuje svoje zariadenia. Nezaostáva ani spoločnosť Google, ktorá nedávno predstavila nové aktualizácie pre Google Pixel 6 a Google Pixel 7. Smartfóny značky Redmi sa taktiež môžu tešiť na aktualizáciu systému Android 13, a tiež nesmieme zabudnúť ani na niektoré z modelov značky POCO. Spoločnosť Xiaomi taktiež predstavila aktualizáciu pre model Xiaomi 12.

Náš tip
Toto je TOP 10 Android hier, ktoré Slováci sťahujú najčastejšie (10/2022)

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
17.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+