MojAndroid

Google pred dvoma rokmi prestal pomenovávať verzie Androidu podľa sladkostí, takže tohtoročná verzia sa bude jednoducho volať Android 12. Avšak to neznamená, že Google sa tejto schémy vzdal úplne. Minuloročný Android 11 sa interne nazýval Red Velvet Cake a tohtoročný Android 12 by sa podľa najnovších únikov mal volať Snow Cone.

Označenie zatiaľ nebolo potvrdené Googlom

Portál XDA Developers túto skutočnosť odhalil v zdrojovom kóde novej verzie Androidu. V ňom sa mnohokrát objavuje predpona „sc“, čo predstavuje skratku pre názov Snow Cone. V zdrojovom kóde Androidu 11 sa zas často vyskytuje označenie „rvc“, ktoré je skratkou pre „Red Velvet Cake“.

Toto odhalenie však ostáva neoficiálne, keďže spoločnosť Google sa k nemu zatiaľ nevyjadrila. Taktiež je možné, že skratka „sc“ označuje iný typ sladkosti.

Dočkáme sa aj nového „easter eggu”?

Minulý rok Google zverejnil AR model sochy, ktorá znázorňuje číslo 11 a v nej bol ukrytý recept na prípravu červenej zamatovej torty. Možno sa aj tento rok dočkáme podobného „easter eggu”.

Čo prinesie Android 12 Snow Cone?

Android 12 prinesie hneď niekoľko zmien. Niektoré z nich sú už teraz dostupné v nadstavbách výrobcov, napríklad skrolovateľné screenshoty či možnosť vytvárať QR kódy na zdieľanie Wi-Fi hesla. Vylepšenia by sa mal dočkať aj multitasking dvoch aplikácií, čo poteší hlavne majiteľov skladacích smartfónov. Zmenou si prejde aj grafické rozhranie a mali by sme vidieť viac možností, ako si ho upraviť podľa seba. Tieto a ďalšie novinky uvidíme už čoskoro v prvej beta verzii najnovšieho Androidu.

Náš tip
Android na PC? S týmito emulátormi to pôjde ľahko

19.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+