MojAndroid

Android 12, nová verzia mobilného operačného systému, už prechádza testovaním a vyskúšať si ju môžu už aj majitelia vybraných smartfónov. 

Systém bude plný zaujímavých noviniek. Niektoré z nich oficiálne prezentoval Google, o iných sa dozvedáme práve vďaka verejnému testovaniu. Najnovšie sa touto cestou dozvedáme aj novom hernom režime, ktorý je skrytý v systémových nastaveniach. Na novinku upozornil portál PhoneArena.

Používateľ s prezývkou Kilarasx si pri skúmaní sekcie Digitálna rovnováha všimol, že prítomné sú tu prekvapivo aj rozšírené nastavenia pre mobilné hry. Nástroj slúži primárne na sledovanie toho koľko času používateľ trávi v jednotlivých aplikáciách, preto je prítomnosť nastavení pre hry pomerne nečakaná. 

Nateraz ukryté v nastaveniach

Ukryté pritom majú byť v rozšírených nastaveniach pre správu režimov funkcie Digitálna rovnováha, kde sa objavila možnosť Herný režim. Konkrétne sa tu má nachádzať režim optimalizácie výkonu, zapnutie zobrazovača FPS, ako aj nástroj pre záznam obrazovky s možnosťou priameho streamovania cez YouTube Live. 

Spomínané nastavenia sa podľa ohlasu používateľov nezobrazujú úplne každému, preto je pravdepodobné, že sekcia vo finálnej verzii nebude súčasťou Digitálnej rovnováhy. To, že by herné nastavenia dostali samostatnú sekciu v systémových nastaveniach pôsobí omnoho logickejšie.

Herné nastavenia | Foto: PhoneArena

Špekulovalo sa už dávnejšie

Zo strany Google zatiaľ neboli nové možnosti pre hry komentované, no ich prítomnosť potvrdzujú aj zverejnené snímky. Niektoré z objavených funkcií momentálne ešte nie sú plne funkčné, čo teoreticky môže byť dôvodom prečo sú v nastaveniach skryté. Do formálneho vydania Android 12 ešte zostáva nejaký ten čas, vývojári preto majú dostatočný priestor na prípadné úpravy a vylepšenia. 

Podobné funkcie pre mobilné hry zvykli výrobcovia implementovať vo vlastnej réžii, s príchodom Android 12 by mali byť dostupné ako úplný štandard. Informácie o tom, že Google niečo podobné chystá sa začali objavovať už začiatkom roka. Aktuálne ale došlo k potvrdeniu, že nejde iba o nepodložené dohady.

Náš tip
Samsung a Android 12: Ktoré modely dostanú aktualizáciu? | Veľký prehľad
28.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+