MojAndroid

Zdá sa, že Google sa chystá do Androidu pridať funkciu, ktorá je už dlho súčasťou operačných systémov pre počítače. Vývojári spoločnosti XDA našli v systéme Android 12 kód, ktorý do nastavení systému pridáva položku „Kôš“. O novinke informoval portál The Verge.

Po klepnutí na toto nastavenie by sa malo zobraziť dialógové okno s informáciou o tom, koľko ukladacieho priestoru zaberajú odstránené súbory. Taktiež by sa tam malo objaviť tlačidlo na ich odstránenie. Na prvý pohľad sa zdá, že to bude fungovať podobne ako v systéme Windows či Mac, no v praxi to bude pravdepodobne komplikovanejšie.

Kôš už je súčasťou Androidu, no nie v takej podobe, v akej ho poznáme

Android 11 už niečo ako kôš má, ale je málo využívaný. Aplikácie majú k dispozícii priečinok, ktorý môžu použiť na skrytie nechcených súborov namiesto toho, aby ich okamžite vymazali. Používatelia momentálne nemajú prístup k tomuto priečinku, ale Google sa ho údajne chystá sprístupniť v aplikácii Súbory.

Ďalším problémom je, že tento systém neponúka spôsob, ako súbory v koši jednoducho obnoviť. Možnosť obnoviť vymazané súbory nenašiel ani portál XDA v zdrojom kóde systému Android 12, no aplikácie na správu súborov by takúto možnosť mohli ponúknuť.

Android 12 možno bude podporovať kôš, no do vašej obľúbenej nadstavby sa dostať nemusí

Stručne povedané, Android 12 a aplikácia Súbory Google by mohli podporovať dočasné odstránenie a obnovenie súborov, ale to neznamená, že to budú podporovať aj iné aplikácie. Každý výrobca Android zariadení si navyše môže vytvoriť vlastný systém na odstraňovanie súborov alebo ho nemusí implementovať vôbec.

Náš tip
Google, Samsung aj Sony pred Apple. Aká je reputácia technologických spoločností?

19.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+