MojAndroid

Android 12 je zatiaľ len vo vývojárskej verzii, ale už sa z nej dá vypozorovať, čo nové prinesie. Portál XDA-developers teraz odhalil, že systém by mal vedieť automaticky hibernovať nepoužívané aplikácie.

Všetko, čo už vieme o Androide 12:

Funkcia hibernácie je v Androide 12 zatiaľ skrytá

Väčšina nových funkcií je vo vývojárskej verzii Andoridu 12 normálne viditeľná a funkčná. Niektoré sú ale stále skryté v zdrojovom kóde a odhaliť sa ich podarí až cez nový framework alebo povolenie. Nová odhalená funkcia súvisí s povolením “auto revoke permissions” a umožňuje automaticky hibernovať nepoužívané aplikácie.

Ak momentálne aplikáciu nebudete používať dva mesiace, systém jej automaticky zruší všetky udelené povolenia. S novou funkciou automatického hibernácie, ktorú sa XDA podarilo v systéme povoliť, systém okrem zrušenia povolení tiež automaticky umiestni aplikáciu do režimu hibernácie. Tým zároveň vymaže všetky dočasné súbory spojené s aplikáciou.

Automatická hiberinácia pomôže uvoľniť pamäť zariadenia

Vďaka tomuto kroku sa môže uvoľniť dostupný úložný priestor zariadení v závislosti od aplikácie, ktorá je v režime hibernácie. Funkcia automatickej hibernácie sa dá nájsť v položke „Nepoužívané aplikácie“ (Unused Apps) v časti Nastavenia -> Aplikácie. Čo sa stane, si môžete pozrieť v popise “If an app is unused for a few months:” na snímkach obrazovky.

Prepínač pre funkciu hibernácie má momentálne názov “If an app is unused for a few months”, ako je tiež vidieť na snímkach obrazovky. Pretože je funkcia stále skrytá v systéme Android 12, tak zatiaľ nie je jasné, či sa objaví v budúcej vývojárskej verzii Androidu 12, alebo až v jeho stabilnej verzii.

Náš tip
OneDrive a Bing pre Android dostávajú nové funkcie a vylepšený dizajn
20.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+