MojAndroid

Spoločnosť Google zajtra na svojej každoročnej udalosti Google I / O odhalí svetu novinky, na ktorých usilovne pracovala. Minulý týždeň unikli obrázky pripravovaného smartfónu Google Pixel 6 a teraz portál AndroidPolice informuje o ďalších únikoch, ktoré odhaľujú nový dizajn a animácie systému Android 12.

Android si v novej verzii prešiel kompletným redizajnom

Jon Prosser z YouTube kanálu Front Page Tech vo svojom najnovšom videu ukázal snímky, ktoré vyzerajú ako vytrhnuté z oficiálnej Google I / O prezentácie. Na prvej snímke je v krátkosti zhrnuté, čo prinesie nová verzia Androidu.

Konkrétne sa vraví o „krásnom novom dizajne“, „silnejšej ochrane súkromia a bezpečnosti“ a „o lepšej spolupráci s ostatnými smart zariadeniami“. Druhá snímka odhalila niekoľko vizuálnych zmien, vrátane nového dizajnu upozornení či prerobených widgetov a prepínačov.

Prvky Android 12 | Foto: Front Page Tech

Google najviac pracoval na vylepšení upozornení

Jon vo videu ukázal aj krátku ukážku nových animácií, ktorá zároveň odhalila nový vzhľad ďalších prvkov. Krátky klip bližšie ukázal prepracované upozornenia a rýchle nastavenia a nový dizajn dostali napríklad aj klávesnica či uzamknutá obrazovka.

O niektorých z týchto zmien sa hovorilo už dávnejšie, no či sú tieto úniky naozaj pravdivé sa oficiálne potvrdí alebo vyvráti až zajtra na Google I / O.

Náš tip
Android 12 bude automaticky hibernovať nepoužívané aplikácie
17.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+