MojAndroid

Od predstavenia ďalšej verzie systému Android 12 nás delí ešte niekoľko mesiacov, ale už dnes unikajú informácie, čo by mala priniesť. Najnovšiu takúto informáciu prináša portál 9to5Google. Funkcia, o ktorej píše a ktorá má byť určená pre smartfóny Google Pixel, ale nie je až tak nová. V minulosti sa už totiž v systéme objavila.

Funkcia sa objavila už v developer verzii Androidu 11

Minulý rok odhalil portál 9to5Google v prvých vydaniach  Developer Preview verzie Androidu 11 funkciu s kódovým označením “Columbus”. Malo ísť o odkaz na postavu z filmu Zombieland a jej slávne pravidlo Double Tap, čo v preklade znamená dvojité poklepanie. V developer preview verzii systému Android 11 to bolo gesto dvojitého klepnutia pre telefóny Pixel.

V predvolenom nastavení bolo toto gesto zamýšľané ako ďalší ľahký spôsob, ktorým sa dal spustiť Google Asistent, ale tiež sa dalo v systéme nakonfigurovať na rôzne akcie. Fungovalo to aj ako rýchly spôsob zrušenia časovača alebo odloženia budíka. Keď vyšla stabilná verzia systému Android 11, tak v nej funkcia “Columbus” chýbala.

 

Na čo všetko bude funkcia slúžiť?

Teraz sa zdá, že Google pracuje na vrátení tejto funkcie do smartfónov série Google Pixel s chystaným Androidom 12. Podľa informácií portálu 9to5Google  by malo mať gesto krátkeho dvojitého klepnutia na zadnú časť smartfónu viacero funkcií:

  • Aktivuje sa Google Asistent
  • Vytvorí sa snímka obrazovky
  • Pozastavení sa / obnovení prehrávanie médií
  • Otvorí sa notifikačný panel
  • Otvorí sa zobrazenie posledných spustených aplikácií

Portál zároveň pripomína, že minulý rok poslal Googlu spätnú väzbu v súvislosti s funkciou “Columbus” v Developer Preview verzii Androidu 12. Dvojité klepnutie bolo podľa jeho zistení príliš citlivé a spúšťalo Google Asistenta aj v nechcených prípadoch. Android 12 by mal ale umožniť vykalibrovať funkciu tak, aby smartfón reagoval iba na silné dvojité poklepanie. Či sú informácie portálu pravdivé, sa dozvieme, keď bude vydaná prvá developer verzia Androidu 12. Malo by sa tak stať v priebehu februára.

Náš tip
WhatsApp od 9. februára rozlišuje medzi EÚ používateľmi a zákazníkmi z iných regiónov
25.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+