MojAndroid

Mnohí z vás ešte nedostali aktualizáciu na Android 11 a na internete sa už vo veľkom hovorí o novom Androide 12. Možno sa vám to zdá ešte priskoro, ale aj pred rokom vyšla prvá verzia OS Android 11 ešte vo februári. Android 12 určite nebude výnimkou, a tak tu už čoskoro môže byť prvá beta verzia tohto systému.

Mimochodom, od vydania prvej verzie až po vydanie finálneho Androidu 11 ubehlo minulý rok takmer 7 mesiacov. Takže aj tento rok nás čaká dlhá cesta a je najvyšší čas na ňu vyraziť.

Prvý náznak beta verzie Android 12

Phone Arena za prvý náznak beta verzie považuje aktualizáciu aplikácie Android Beta Feedback, ktorá slúži na poskytovanie spätnej väzby. Tá je určená najmä testerom a odvážnym ľuďom, ktorým pri používaní nebudú prekážať menšie či väčšie softvérové problémy. Prvá verzia tejto aplikácie vyšla už pri testovaní Androidu Q, z ktorého neskôr vzišiel Android 10.

Android Beta Feedback ukázal náznak beta verzie Android 12

Google odporúča používateľom beta verzií, aby aplikáciu po skončení testovacieho obdobia vymazali. Avšak tí leniví boli odmenení aktualizáciou z verzie 2.11 na 2.15-betterbug.external_20201211_RC02. Ak by sa vám však aj podarilo získať túto verziu, tak v súčasnosti je prakticky nepoužiteľná.

 

Aplikácia bude znovu použiteľná až po začatí testovacieho obdobia. To začalo minulý rok vo feburári a rok predtým v marci. Tento rok to opäť vyzerá na február. Toto obdobie sa týka hlavne používateľov zariadení Pixel od Google. Tí sa budú musieť rozhodnúť, či im stojí za to prejsť na neoptimalizovanú beta verziu Androidu 12 a čeliť tak následkom vyššej spotreby batérie, softvérovým chybám a ďalším, len aby sa mohli hrdo pýšiť, že sú tí prví, čo majú Android 12.

Google začína svoje testovacie obdobie dvoma vývojárskymi verziami, následne troma beta verziami a až tak vyšle svetu finálnu verziu nového Androidu. Uvidíme, či sa cyklus zopakuje aj tento rok.

9.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+