MojAndroid

Najnovšia verzia operačného systému Android 12 je už takmer pripravená na vypustenie do smartfónov na trhu. Informácie od portálu AndroidComunity už hovoria o ďalšej verzii Android 12.1, ktorá bude určená prioritne pre skladacie smartfóny. Webový portál XDA-developers sa ako prvý dostal k detailom ohľadom pripravovanej verzie a ochotne zverejnil, na čo všetko sa môžeme tešiť.

Aké zmeny prinesie skladacím smartfónom Android 12.1 ?

Hneď po vydaní Androidu 12 sa bude očakávať vypustenie aj optimalizovanej verzie pre skladacie zariadenia. Táto ďalšia aktualizácia prinesie aj novú verziu API pre “skladačky.” Spoločnosť Google často v updatoch pridáva nové vymoženosti pre náročnejších zákazníkov. Americký gigant stále síce nevydal žiadny ohybný smartfón značky Pixel, no spoločnosť už pracuje na jeho vývoji. Podľa zdroja existuje možnosť, že nás značka prekvapí už pri predstavení Androidu 13 zároveň aj s ohybným smartfónom.

Android 12.1 Pixel 4a
Google Pixel 4a | Foto: Redakcia

{{shop_name}} od {{product_price}}

Ďalšie úpravy prinesú aj nový panel úloh, zlepšený režim rozdelenej obrazovky, optimalizované používateľské prostredie v aplikáciách a nový režim pre panel s upozorneniami. Nastavenia a uzamknutá obrazovka budú taktiež upravené. Aktualizácia umožní aj otváranie notifikácií na rozdelenej obrazovke, používanie dynamických farieb a dokonca pribudne aj nová animácia pri zapínaní zariadenia. Nové rozloženie oznámení si dokážete nastaviť v predvolenom launcheri alebo v nastaveniach panela s upozorneniami. Táto zmena bude najlepšie pracovať so skladacími smartfónmi, ktoré majú väčší displej.

Android 12.1
Foto: AndroidCommunity.com

Zmena panelu úloh sa sústreďuje hlavne na rýchlejšie a plynulejšie prepínanie medzi aplikáciami. Ďalšou novou funkciou Androidu 12.1 je “notification to window,” ktorá po dlhšom podržaní na ikonke s upozornením otvorí danú apku na druhej časti rozdelenej obrazovky.

Tešíte sa s nami na oficiálne uvedenie operačného systému Android 12? Aký je zároveň váš názor na smartfóny s ohybnými obrazovkami? Na aktuálnych modeloch je určite mnoho priestoru na zlepšenie a budúcnosť by mohla priniesť niečo zaujímavé a zároveň cenovo prívetivé. Aj kvôli tomu si myslíme, že vytvorenie lepšie optimalizovanej verzie Androidu by mohla prispieť k zlepšenému zážitku z používania skladacích telefónov. Čo si o tom myslíte vy? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom.

Náš tip
OnePlus 6 a 6T dostávajú nový OxygenOS spoločne s bezpečnostnou aktualizáciou

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
29.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+