MojAndroid

Prvé tri verzie systému Andorid 11 pre vývojárov priniesli množstvo zaujímavých funkcií. Prvá verzia Androidu 11 pre vývojárov napríklad priniesla vizuálnu novinku, ktorou je prehrávač hudby v paneli s prepínačmi. Tretia zas vylepšila bezpečnosť a získala funkciu rušenia povolení jednotlivým aplikáciám po určitom čase.

Android 11 vo verzii pre vývojárov.
Android 11 vo verzii pre vývojárov.

Ak by išlo všetko tak ako má, budúci týždeň bolo na konferencii Google I/O plánované predstavenie prvej beta verzia Androidu 11. Žiaľ, vzhľadom na aktuálnu situáciu s koronavírusom bola konferencia Google I/O zrušená.

Náhradný termín predstavenia beta verzie systému Android 11

Na YouTube kanáli vývojárov systému Android sa objavilo video, ktoré oznámilo náhradný termín predstavenia prvej beta verzie prostredníctvom online eventu. Zo začiatku bolo video nahrané ako “nezaradené”, no aktuálne je verejné a dostupné všetkým, čo potvrdzuje, že predstavenie sa naozaj konať bude.

Dátum predstavenia beta verzie bol stanovený na 3. júna 2020 o 11:00. Video taktiež poukazuje na zrušenie Google I/O a dáva do pozornosti, že livestream bude možné sledovať z pohodlia domova. Podľa portálu androidcentral.com, bolo uvedenie finálnej verzie Androidu 11 plánované na Q3/2020, no je otázne, ako sa okolnosti ďalej vyvinú.

Livestream môže sledovať každý

Ak by ste si aj vy chceli pozrieť online predstavenie prvej beta verzie Androidu 11, stačí kliknúť, prípadne napísať do vyhľadávania link na stránku g.co/android11. Na nej sa nachádzajú ďalšie informácie k pripravovanej udalosti. Taktiež si môžete pomocou nej vytvoriť pripomienku do vášho Google Kalendára.

Nákupný poradca

Rozmýšľate nad kúpou nového smartfónu s kvalitným fotoaparátom? V našej novej sekcii Nákupný poradca sme pre vás vytvorili výber najlepších fotomobilov, ktoré môžete kúpiť na paušál.

Náš tip
Google Meet pre videohovory je v Google Play dostupný každému
8.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+