MojAndroid

Spoločnosť Google sa práve v tomto období chystala predstaviť beta verziu chystaného systému Android 11. Kvôli epidémii koronavírusu Covid-19 a nepokojom v USA po vražde Georgea Floyda muselo byť ale predstavenie posunuté. To pravdepodobne spôsobilo v spoločnosti chaos a podľa portálu GSMarena viacero Google Pixelov napriek odkladu dostalo beta verziu systému Android 11.

Google Pixely obdržali Android 11 neúmyselne

Predstavenie sa malo pôvodne udiať už zajtra 3. júna a verejná beta verzia mala byť vypustená 1. júna. Predstavenie sa bohužiaľ kvôli nepokojom odložilo a podobne to malo byť aj s vypustením beta verzie. Google ju ale napriek tomu omylom distribuoval na niektoré smartfóny Google Pixel. Potvrdil to člen komunity XDA-developers Mishaal Rahman na svojom twitter účte. Ten prezradil aj niektoré nové funkcie Androidu 11, ktoré odhalil na svojom aktualizovanom smartfóne Google Pixel 4 XL.

Nové funkcie v beta verzii Androidu 11

Zmenou prešlo menu tlačidla napájania. Po jeho stlačení sa vám už nezobrazí len štandardná ponuka pre Vypnutie, Reštart a Pohotovostný režim smartfónu, ale aj ovládacie prvky pre službu Google Play a pre pripojené smart produkty v domácnosti. Cez tlačidlo si tak budete môcť vybrať kreditnú kartu v Google Play alebo ovládať svetlá, termostat, kamery, reproduktory v domácnosti.

 

Pribudnú aj tri nové možnosti usporiadania ikoniek na ploche alebo možnosť minimalizovať spustené aplikácie do bublín. Spustené aplikácie tak máte stále po ruke a môžete sa do nich vrátiť, keď to potrebujete. Funkciu je nutné spustiť v sekcii Nastavenia > Aplikácie & Notifikácie > Notifikácie > Bubliny.

Funkcia Najpoužívanejších aplikácií v Pixel Launchery môže byť teraz presunutá z hornej na spodnú časť obrazovky. Ďalšie novinky v Android 11 zverejňuje Mishaal Rahman postupne v tomto twitter vlákne. Pokiaľ náhodou patríte k šťastným majiteľom smartfónu Google Pixel, ktorí dostali beta verziu Android 11, tak sa môžete podeliť s postrehmi v našej diskusii pod článkom.

Náš tip
Google Maps: Nová chyba požívateľom odoprie prístup k histórii polohy
2.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+