MojAndroid

Odľahčená verzia systému Android Go bola doteraz určená pre lacné zariadenia s operačnou pamäťou nižšou ako 1 GB. Po predstavení nového systému Android 11 bolo ale oznámené, že na ňu budú aktualizované aj zariadenia s operačnou pamäťou nižšou ako 2 GB. Spoločnosť Google teraz na svojom blogu zverejnila aj ďalšie novinky systému Android 11 Go.

Zvýši sa rýchlosť systému a prepínania medzi aplikáciami

Android Go uviedla spoločnosť Google len v roku 2018. Dôvodom bola snaha dostať systém Android s pomocou veľmi lacných zariadení na rozvojové trhy. Kvôli tomu musel Google vyriešiť stále vyššie hardvérové nároky systému zjednodušením jeho grafického rozhrania a aj niektorých funkcií.

V rovnakom duchu boli upravené aj populárne mobilné aplikácie spoločnosti ako sú na príklad Google Mapy. Android 11 Go by mal podľa tvrdenia Googlu zlepšiť rýchlosť systému až o 20 %, čo sa prejaví hlavne pri prepínaní aplikácií. Zvýšenie rýchlosti ale Google zmieňuje v súvislosti so zariadeniami s 2 GB RAM, takže asi bude skôr výsledkom lepšieho hardvéru než lepšej optimalizácie.

Zjednodušenie ovládania a lepšie zabezpečenie

V Android 11 Go by mali byť všetky konverzácie s rodinou a priateľmi zobrazené na jednom mieste v notifikačnom paneli. To uľahčí ich manažovanie a zjednoduší odpovedanie na jednotlivé správy. Android 11 Go tiež zlepšuje bezpečnosť a umožní používateľovi rozhodnúť, ako a kedy sú jeho dáta zdieľané. K jednotlivým senzorom smartfónu bude môcť aplikácii povoliť len jednorazový prístup, ktorý sa po jej opustení zruší.

Android 11 Go Safe Folder

Prítomný je aj automatický reset povolení, pokiaľ aplikáciu dlhodobo nepoužívate. Ovládanie systému uľahčia nové gestá. Potiahnutím prstu zo spodnej strany displeja sa dostanete na plochu a medzi spustenými aplikáciami sa budete prepínať jednoduchým ťahom prsta do strán. Novinkou je aj šifrovaný Bezpečný priečinok (Safe Folder), kde si budete môcť uložiť súbory pod štvormiestny PIN kód.

Náš tip
Radosť: Nový operátor už spustil svoj web, niektoré otázky stále nezodpovedané
14.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+