MojAndroid

V roku 2017 spoločnosť Google prvýkrát uviedla systém Android Go. Ide o odľahčenú verziu tohto operačného systému, ktorá je prednostne určená pre zariadenia s najmenšou operačnou pamäťou. Zatiaľ čo je táto edícia Androidu stále akousi “lite” verziou, jeho výskyt zaznamenávame už na zariadeniach s 2 GB operačnej pamäte.

Android Go príde s viacerými vylepšeniami

Google prednedávnom uviedol novú verziu softvéru pre lacnejšie, podstatne menej výkonné zariadenia. Ide o Android 10 Go Edition, ktorý ponúkne funkcie z plnohodnotného Androidu 10. Podporované smartfóny, ktoré sú poháňané Androidom Go budú po novom disponovať tmavým režimom pre celé používateľské prostredie. S touto správou prišiel portál Gizmo China.

Android Go infografika

Google ďalej hlásil, že výkon bude navýšený o 10 % v porovnaní s Androidom Pie (Go Edition). Jednou významnou prídavnou funkciou je “Adiantum Encryption”. Tá je špeciálne navrhnutá pre zariadenia, ktorých komponenty nie sú nejako výkonné a hodnotné. Preto poteší, že táto vec nemá žiadne požiadavky na hardvér smartfónu.

Obohatený o plnohodnotné zabezpečenie

Spomínaná technika šifrovania zaisťuje rovnako silné zabezpečenie, ktoré majú telefóny s plnohodnotným operačným systémom. Tento proces pritom nijako nezaťažuje systém, takže o výkon nemusia mať používatelia žiaden strach. Android Go je momentálne dostupný vo viac ako 180 krajinách a disponuje nim minimálne 1 600 modelov smartfónov.

Nokia vlastní modely s Androidom Go (smartfón na obrázku: Nokia 5)

Nová verzia odľahčeného Androidu je taktiež menšia, pokiaľ ide o ukladací priestor. Natívne aplikácie, akými sú Google Go, Gallery Go či Files Go teraz zaberajú ešte menej miesta z internej pamäte. Viac priestoru tak ostane pre vaše dáta. Nevieme povedať, ktoré smartfóny aktualizáciu obdržia, no môže medzi ne patriť napríklad taký Redmi Go, alebo známa Nokia 1 Plus.

Náš tip
Ktoré smartfóny Nokia dostanú aktualizáciu na Android 10 Go?

30.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+