MojAndroid

Ak snívate o malom prídavnom zariadení, ktoré by prinieslo Android do viacerých vašich zariadení, ten okamih nastal v podobe prídavného zariadenia – malého počítača –  MK802 stick. Je to kompletné zariadenie, ktoré nesie v sebe potrebný hardvér a softvér, a jeho cena je 74 amerických dolárov. Stick je dodávaný s Androidom 4.0.

Prístroj tvorí hardvér, ktorý je vybavený ako telefón strednej triedy: 1GHz procesor Cortex-A8, 512MB RAM, 4GB vnútornej pamäte, prehráva video s rozlíšením 1080p a množstvom ďalších funkcií a možností. Pamäť zariadenia je rozšíriteľná o ďalších 32 GB prostredníctvom micro SD karty.

Súčasťou je aj WiFi na sťahovanie aplikácií alebo na surfovanie po internete. Pripojiť si ho môžete na svoj monitor alebo televízor prostredníctvom HDMI portu.

Zariadenie považujeme za veľmi prijateľnú a zaujímavú alternatívu najmä ak potrebujete pracovať s jednoduchými aplikáciami alebo prezerať len web. Poslúži k splneniu požiadaviek a navyše, zabezpečí vám šetrenie energiou, keď nemusíte spúšťať domáci počítač alebo notebook na prezeranie webu, napísanie e-mailu alebo písanie dokumentu.

Navyše, ak sa komunita vývojárov chytí tejto zaujímavej Android alternatívy, môžeme sa dočkať lacného zariadenia na získanie Google TV priamo na vašom domácom televízore alebo monitore.

Zdroj, foto: Electronista

21.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+