MojAndroid

Správa Millennial Media, ktorá vznikla na základe jej reklamnej siete, hovorí, že Google Android je jednotkou na poli mobilných platforiem. Na druhej strane, medzi výrobcami smartfónov vedie Apple.  

Samsung mal veľmi silný tretí štvrťrok, keď predbehol aj konkurenta y Apple, ktorý je v „súťaži“ len s tromi modelmi smartfónov. Napriek tomu, Apple zostáva jednotkou, čo sa týka výrobcov smatfónov. Na druhom mieste je HTC a Samsung celkovo tretí.

Samsung urobil určitý rast, a to o viac ako 7 percent za mesiac, vďaka umiestneniu svojich šesť zariadení v top 20 telefónov v sieti Millennial Media Network. Debut v Top 20 mali tento mesiac modely Nexus S a Galaxy S.

Zaujímavým údajom je umiestnenie jednotlivých platforiem OS, kde jednoznačne vedie  Android s 56 % podielom. V októbri sa na druhom mieste umiestnil Apple s 28 % a na treťom mieste je BlackBerry s 13 %-tným podielom.

A tu sú ďalšie zaujímavé výsledky:

Pripojenia prostredníctvom Wi-Fi siete sa za posledný mesiac zvýšili o 19 % a tvorili tak 35 % všetkých pripojení.

Pripojenia prostredníctvom zariadení s dotykovým displejom vzrástli o 44 % v medziročnom porovnaní. Dotykové zariadenia tak tvoria 69 % celkových pripojení na platforme Millennial Media network.

Až  40 % všetkých vývojárov uviedlo ako hlavný cieľ pre rok 2012 “vývoj nových aplikácií,” čo bolo pred vyjadreniami ako boli “maximalizácia príjmov”, alebo “učenie sa nového programovacieho jazyka“.

Zdroj: http://www.millennialmedia.com/

23.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+