MojAndroid

AndFTP je v podstate FTP klient aplikácia pre Android. Určite ju ocení každý, kto spravuje vlastný blog, webstránku, poprípade skladuje dáta v nejako on-line úložisku. Aplikácia je super intuitívna a ľahko sa nastavuje. Po spustení aplikácie sa zobrazí uvítacia obrazovka, na ktorej môžete zadať údaje nového servera alebo vybrať jeden z uložených.

AndFTP ponúka 3 hlavné funkcie: správa FTP serverov, priehladač súborov na FTP and priehladač súborov na zariadení.

  • správa FTP serverov (Manage FTP Servers) vám umožňuje správu viacerých FTP serverov. Jednoducho zadajte svoje prihlasovacie údaje o serveri. Uistite sa, že nastavíte svoj lokálny priečinok (Local dir) na ”/sdcard”, aby ste mohli uploadovať súbory priamo z SD karty. (Nezabudnite zaškrtnúť “resume support”. Toto je vynikajúca funkcia ak nahrávate alebo sťahujete dáta a stratíte pripojenie. Keď je sieť zase k dispozícii, upload alebo download pokračuje tam, kde prestal.)
  • priehladač súborov na FTP (FTP File Browser) vám umožňuje prehliadať súbory vzdialenou FTP serveri, vybrať jeden alebo viacero na stiahnutie, tiež ich môžete premenovať alebo vymazať, vytvoriť adresáre a zmeniť prístupové práva.
  • priehladač súborov na zariadení (Device File Browser) umožňuje prehliadanie súborov na vašom telefóe a SD karte. Funkcie má podobné ako prehliadač FTP, len vyberáte súbory, ktoré chcete uploadnúť, a navyše môžete kopírovať a presúvať súbory v rámci telefónu a pamäťovej karty.

Aplikácia podporuje protokoly FTP, FTPS a SFTP, SSH RSA/DSA kľúče, a je dostupná zdarma na Android Markete.

30.9.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+