MojAndroid


Predpovedanie vývoja v jednotlivých oblastiach nie je nikdy dokonalé. Podľa dôveryhodných prognóz by v roku 2011 by mal predaj dosiahnuť čísla niekde medzi 36-50 miliónmi kusov. To predstavuje nárast oproti minulému roku v tejto oblasti 150% – 220%, a čísla v miliónoch kusoch by mali pokračovať aj v roku 2012.

Všetci sa zhodujú, že segment tabletov rastie a bude niekoľko rokov do budúcnosti rásť i naďalej. Zhrnuté – je to segment výrobkov, ktorý v dohľadnej dobe nebude mať konkurenta.

Ostáva však otázne, aké definitívne čísla tablety dosiahnu a aký podiel budú mať ustálene na trhu. Odhad je, že tablety sa umiestnia niekde medzi predajom PC (400 mil. ročne) a predajom telefónov  1,4 miliardy ročne na celom svete.

Tak či onak, môžeme očakávať prudký rast predaja tabletov, ako takých, v najbližších piatich rokoch.

Neexistuje trh tabletov bez iPad
Toto vyhlásenie bolo opakovane spomínané v niektorých vyhláseniach, čo je určite pravda, no nemusí to tak ostať naveky. Niet pochýb o tom, že iPad je vynikajúci výrobok, ktorý bude mať určite pred sebou ďalší rok úspechov. Android tablety však napredujú míľovými krokmi a odhad na tento rok znie, že predaj sa bude pohybovať medzi 10 -15 miliónmi kusov v tomto roku.

Amazon by na základe tých to čísel mohol nastaviť latku predaja tabletov pre Android. Bez ohľadu na pokles cien, dopravné možnosti a iné faktory ovplyvňujúce predaj, bude existovať široká škála rozmerov a možností, ako môže napredovať, na základe svojich skúseností a možností systému, práve výrobca tabletov Google.

Otvorený kód Androidu pomôže najmä pri tvorbe množstva nových možností a aplikácií, ktoré môže tento systém používať. Teraz, keď Google otvoril vo svojich nástrojoch možnosť tvoriť aplikácie v jednoduchom prostredí, bude nekončiaci príbeh spoločnosti Google vo svete ovládnutia virtuálneho prostredia naďalej pokračovať.

Možnosť výberu ja pre spotrebiteľov dôležitá, ale najmä počas rozvíjania trhu. V rámci tabletov s  Androidom, budeme aj naďalej dostávať širokú škálu možností v priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov a to prispeje k rastu počtu tabletov s Androidom.

Aj keď možno nie je dobré v tejto oblasti súťaženie v jednotlivých hardvérových možnostiach, naopak na druhej strane, do budúcna sa bude skôr vyžadovať kreativita, rýchle myslenie a prinášanie zaujímavého obsahu, čo keď výrobcovia zachytia, môžu očakávať úspech.

Podiel tabletov na trhu bude bezpochyby rásť, pretože spoločnosti budú získavať nových zákazníkov. Úspech sa tak možno nebude merať podielom na trhu, ale počtom predaných tabletov. Vývoj v tejto oblasti bude určite veľmi zaujímavý a redakcia MojAndroid.sk bude tento vývoj mapovať a prinášať vám čitateľom a fanúšikom Androidu aktuálne informácie a dianie.  

* Zdroje predpovedí: IDC, Gartner, Creative Strategies, Inc, Samsung.

Zdroj: www.slashgear.com (voľný preklad)

 

17.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+