MojAndroid

Ampy je nová záložná batéria pre váš smartfón alebo iné mobilné zariadenia. Nejde však len o obyčajnú externú batériu, s ktorou si nabijete váše vybité zariadenie. Na rozdiel od klasických batérii, ktorých na trhu nájdete desiatky či stovky typov, Ampy sa dobíja aj  za pomoci kinetickej energie, a teda len tým, že sa pohybujete. Na nabitie budete údajne potrebovať prejsť približne 10-tisíc krokov, ktoré podľa spoločnosti stojacou za vývojom Ampy prejde priemerný pracujúci človek každý deň. To by malo postačovať na to, aby váš smartfón fungoval ďalšie tri hodiny, vaše hodinky 10 hodín a fitness náramok ďalších 72 hodín. Pol hodina behu alebo hodina na bicykli by mala poskytnúť rovnakú energiu ako pri celodennej chôdzi. Len pre zaujímavosť, Ampy má vstavanú 1000 mAh batériu a bude k nemu dostupná aplikácia, ktorá bude sledovať aktuálnu kapacitu batérie, či počet spálených kalórií.

ampy

Ampy na Kickstarteri stojí 85 dolárov, prvým majiteľom však bude odoslaný až na budúci rok v júni. Taký je aspoň plán, vzhľadom na získanú podporu, ktorá už presiahla hraničnú čiastku 100-tisíc dolárov, je však viac než pravdepodobné, že novinky sa v tomto termíne aj skutočne dočkáme. Zaujímavosťou je, že podobná technológia akú využíva Ampy by sa mohla dostať v budúcnosti aj do mobilných zariadení. Ich výdrž by sa teda mohla predĺžiť nielen revolučnou batériou, ale aj pohybom.  Ak máte o batériu dobíjanú kinetickou energiou záujem, navštívte domovskú stránku projektu na Kickstarteri, kde si ju môžete predobjednať.

ampy3

13.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+