MojAndroid

Pred dvomi rokmi o takomto čase bola výroba AMOLED displejov výrazne drahšia ako v prípade LCD panelov. Aj napriek tomu sme sa s takýmito panelmi stretávali pomerne často a väčšina používateľov si už v priebehu rokov spravila vlastný názor na to, ktorá technológia im viac vyhovuje. V poslednej dobe sa ale AMOLED displeje skutočne zlepšili a ich minulé nedostatky dnes nie sú ani zďaleka také výrazné. AMOLED technológii teraz hrá do kariet aj fakt, že cena pri výrobe týchto displejov je konečne nižšia ako pri výrobe LCD panelov.

Takáto situácia bola v minulosti predpovedaná a teraz sa konečne stala skutočnosťou. Fanúšikovia jasných a sýtych farieb s vysokým kontrastom sa tak zrejme môžu tešiť na čoraz viac smartfónov, ktoré budú ponúkať displeje vyrobené touto technológiou. V prípade 5″ Full HD displejov, ktoré sú dnes veľmi populárne, je súčasná cena výroby AMOLED jednotky na úrovni 14,30 USD, pričom porovnateľný LCD panel stojí 14,60 USD. V poslednom štvrťroku minulého roku bola ešte výroba AMOLED displejov o 1,40 USD drahšia ako výroba LCD displejov pri cenách 17,10 USD, resp. 15,70 USD.

Tieto konkrétne hodnoty sa týkajú displejov LTPS LCD a hoci nemáme k dispozícii informácie o cene výroby displejov iných veľkostí a rozlíšení, ide zrejme o jasný náznak toho, že AMOLED displeje tu sú a nikam z našich mobilných zariadení tak skoro nezmiznú.

Zdroj: IHS Technology via Android Authority

24.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+