MojAndroid

Pravidlá pediatrov, ktorí odporúčajú, ako dlho by mali deti sedieť pred obrazovkou, neprišli s príchodom dostupnejších smartfónov alebo tabletov. Už v roku 1999 sa veľa pediatrov zhodlo na jednej veci – dieťaťu s vekom do dvoch rokov, by ste nemali dovoliť, aby sa pozeralo na obrazovku.

S obrovským narástom počtu inteligentných zariadení však Americká akadémia pediatrov (AAP) upravila tieto odporúčania. Podľa nich môže dieťa, staršie ako 18 mesiacov, sledovať obrazovku, ktorá zobrazuje obsah špeciálne vytvorené pre deti tak dlho, pokiaľ rodič vie dieťaťu pomôcť s pochopením jeho obsahu. Dieťa mladšie ako 18 mesiacov by malo byť limitované len na video chat.

Nové odporúčania sa týkajú aj starších detí. Pre deti od 2 až 5 rokov, tak by sa nemalo pozerať na displej viac ako 1 hodinu denne. Takisto by malo pozerať špeciálny softvér pre mladších. Ak má dieťa viac ako 5 rokov, tak je stále dôležité mu určovať limity a uistiť sa, že používanie technológií neovplyvňuje jeho fyzickú aktivitu, hranie alebo spánok.

Tieto upravené odporúčania sú v súčasnej dobe veľmi vítané. Aj samotné AAP tvrdí, že sa snaží ísť s dobou. Podľa nich sa svet médií neustále mení, dôležité je ale nájsť tú správnu rovnováhu medzi technológiami a potrebami dieťaťa. Tablet pomôže vášmu dieťaťu naučiť sa nové koncepty alebo rozšíriť slovnú zásobu, ale aj na tieto veci potrebujú mať dostatočný vek.

Zdroj: Endgadget

25.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+