MojAndroid

Ak je na svete niečo naozaj tajné, tak sú to vojenské zložky ukryté za niekoľkými vrstvami firewall-ov a špeciálneho ochranného kódu. Ten je dostupný len pre skupinu vyvolených a len málokto na svete vie, ako sa cez takýto kód dostať. Dnes si ho ale teoreticky môžete prezrieť aj vy. Americká armáda totižto zverejnila zdrojové kódy ku niektorým zo svojich systémov, pretože chce pomôcť ostatným krajinám s kyberzločinom a zo situácie chce vyťažiť aj sama. Šikovní programátori by v kóde mali nájsť medzery, ktoré vojenským technikom unikli, a pomôcť im tak so zabezpečením svojej krajiny.

Doteraz si kód mohla pozrieť len vybraná skupina programátorov, ktorí v ňom hľadali zadné dvierka, no open-sourcing americkej armády určite neskončil. Ide určite o svetový unikát a rozhodne zaujímavú myšlienku, ktorá dovoľuje šikovným občanom Ameriky pomôcť so zabezpečením domovskej krajiny. Americká armáda ale myslí na konflikty z posledných dní a svoj kód (alebo aspoň jeho časť) ponúkne aj ďalším krajinám, ktoré majú problém s hackermi. William Glodek z americkej armády sa pre médiá vyjadril, že pre neho nie je dôležitá popularita tejto myšlienky a otvoreného projektu, ale skôr jeho výsledok. Americkej armáde tak držíme pri budovaní silného kódu palce a dúfame, že nám ho v prípade potreby pošlú aj na Slovensko.

Zdroj: Engadget

2.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+