MojAndroid

Americká spoločnosť AMD (Advanced Micro Devices) sa po dlhom váhaní rozhodla oddeliť od exkluzivity výroby čipov pre zariadenia s operačným systémom Windows a svoje portfólio produktov plánuje rozšíriť o riešenia pre Android a Chrome OS. AMD bude aj naďalej vyrábať čipy pre počítače, avšak v spoločnosti si uvedomili, že už nemôžu naďalej ignorovať možnosti a najmä neustále narastajúci trh s mobilnými zariadeniami. Situácia bude ťažká najmä vďaka narastajúcemu zastúpeniu procesorov od konkurenčnej spoločnosti Intel, no AMD plánuje priniesť vlastné riešenia s ARM architektúrou, čím by sa rozbeh spoločnosti mohol urýchliť. Informoval o tom PCWorld

AMD pre Android

Informácie prezradila Lisa Su, senior viceprezident a generálny riaditeľ divízie globálnych obchodných jednotiek u AMD, ktorá počas interview na veľtrhu Computex uviedla: “Sme veľmi viazaní na Windows 8; myslíme si, že je to skvelý operačný systém, ale vyvíjajúci trh rovnako vidíme aj pre Android a Chrome”. 

Su neprezradila, kedy by sa prvé Android tablety alebo smartfóny založené na čipoch od AMD mohli objaviť na trhu. Avšak spoločnosť údajne spolupracuje s vývojármi na prvých aplikáciach pre systém Android. Veľká snaha zo strany AMD je vkladaná aj do možnosti priniesť Android do súčasných tabletov s AMD procesormi. Spoločnosť tiež ponúka emulátor BlueStacks, ktorý je schopný spustiť Android aplikácie na Windows zariadeniach.

Ešte pred pár mesiacmi spoločnosť AMD nejavila žiaden záujem priniesť vlastné čipy s podporou pre systém Android. Situácia sa však mohla zmeniť najmä vďaka malému úspechu tabletov so systémom Windows. Nová podpora by mohla otvoriť spoločnosti nové a najmä väčší trh.

Zdroj: pcworld

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+