MojAndroid

AMD predstavilo na Computexe novú grafickú kartu, ktorá je dostatočne výkonná na to, aby mohla spoľahlivo pracovať s grafikou pre virtuálnu realitu. Novinka nechce konkurovať high-end zariadeniam typu NVIDIA GTX 1070 (6 teraflopov výkonu) alebo NVIDIA GTX 1080 (9 teraflopov výkonu), ktorých cena sa pohybuje na úrovni od 380 do 600 dolárov. Práve naopak, snaží sa zaujať pomerom ceny a výkonu. A zdá sa, že to sa spoločnosti AMD s novou kartou aj podarilo. Nový Radeon RX480 poskytuje hráčom viac ako 5 teraflopov výpočtového výkonu, ktoré vie zúžitkovať nielen vo svete virtuálnej reality.

Ide pritom o grafickú kartu založenú na novej architektúre Polaris. Dostupná bude vo variantoch s pamäťou 4 alebo 8 GB a podporovať bude aj technológiu AMD Freesync, ktorá zabezpečuje plynulejší chod hier bez oneskorenia obrazu. To všetko za cenu 199$, ktorá je jedným z najväčších lákadiel tejto grafickej karty. Samozrejme, AMD RX480 nie je určený iba pre virtuálnu realitu, ale aj pre hráčov. Podľa developerov si poradí aj s najnovším remakeom kultovej hry Doom, pričom ak spojíte dve tieto grafiky, tak ich výkon bude v súčte vyšší ako u drahšej NVIDIE GTX 1080 – cena bude pritom stále o 200 dolárov nižšia. Zdá sa teda, že virtuálna realita bude na našich PC ešte dostupnejšia ako doteraz a zakúpenie headsetu pre virtuálnu realitu už nebude vyžadovať tak veľké náklady ako doteraz.

9310_ellesmere_cam1_02_0010_4K-1200x675

2.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+