MojAndroid

Spoločnosť AMD v spolupráci so softvérovou firmou BlueStacks informovala o novom miľníku, ktorý umožní spúšťať mobilný operačný systém Android na počítačoch s Windowsom. Bluestacks totižto získal optimalizáciu pre štvrtú generáciu čipov AMD APU (Accelerated Processing Units), ktorá umožňuje spustiť úplné prostredie Androidu priamo pod Windowsom a to s rozsiahlou podporou aplikácií. “Užívatelia tak majú priamo na dosah ruky prístup ku všetkým aplikáciám, hrám, a inému obsahu, ktorý milujú na svojich mobilných zariadeniach s Androidom a zároveň môžu plniť dôležité úlohy alebo hrať high-end PC hry na svojom počítači so systémom Windows,” uviedol Steve Belt, viceprezident produktového manažérstva v AMD.

android_laptop

Nová verzia Bluestacks spustená pod systémom Windows na počítači so spomínaným čipom umožnuje teraz spustiť nie len aplikácie a hry, ale aj celé používateľské prostredie. Umožňuje spúšťať Android aplikácie v okne alebo v režime celej obrazovky a to s priamym prístupom ku grafickej jednotke čipu. Okrem toho ponúka aj vzájomnú interoperabilitu s Windowsom, takže z Androidu budete mať prístup do súborových systémov počítača.

V prípade, že Bluestacks nepoznáte, táto technológia umožňuje spúšťanie Android aplikácií priamo v prostredí systému Windows alebo Mac. Beta verzia softvéru prináša patentovanú technológiu “Layercake”, vďaka ktorej aplikácie určené pre Android zariadenia fungujú plynule aj na počítačoch s x86 architektúrou. Tešiť sa tak môžete na také hry akými sú Angry Birds Space alebo Fruit Ninja, vrátane aplikácií, ktoré používajú hardvérovú akceleráciu grafiky – tá v minuloročnej alfa verzii nebola podporovaná. Bluestacks si môžete stiahnuť z domovskej stránky výrobcu bluestacks.com.

Podľa portálu The Verge, ktorý priniesol rozhovor s CEO firmy Bluestacks, chystajú obe spoločnosti aj “tajnú zbraň”. Najnovšie procesory od AMD totižto budú vybavené dodatočným ARM čipom – rovnakou architektúrou, ktorú využívajú Android aplikácie. To umožní využívať namiesto virtualizácie natívny kód, čo bude mať veľkú výhodu v dlhšej výdrži batérie. Na otázky, či ich snahu podporí aj samotný Microsoft sa však vyjadriť odmietol.

Zdroj: amd

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+