MojAndroid

Najväčší americký internetový obchod Amazon má po minulom týždni za sebou ďalší bezpečnostný problém. Podľa informácií serveru Betanews dostalo viacero registrovaných zákazníkov obchodu Amazonu upozorňujúci email, že ich meno a registrovaná emailová adresa boli kvôli chybe neúmyselne zverejnené. Zákazníci si najprv mysleli, že ide o podvodnú správu alebo phishing a začali ju kopírovať na oficiálne fórum Amazonu a sociálne siete.

Email totiž obsahoval url link na stránky internetového obchodu Amazonu nie vo forme zabezpečeného formátu https, ale staršieho nezabezpečeného http. Navyše názov Amazonu začínal v url linku veľkým písmenom. Spoločnosť následne oficiálne uistila zákazníkov, že maily pochádzajú od jej zákazníckej podpory. Taktiež ubezpečila verejnosť, že nešpecifikovaná chyba bola napravená a mená s emailovými adresami už nie sú verejne dostupné. Chyba nemusela byť technická, pretože minulý mesiac sa objavili informácie o zamestnancovi Amazonu, ktorý predal údaje zákazníkov jednému z predajcov na Amazone a následne prišiel o prácu. Pred nejakou dobou čelil Amazon ešte väčšiemu problému, keď unikli detaily o platobných kartách zákazníkov.

26.11.2018
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+