MojAndroid

Potom, ako sa Amazon Kindle stal jedným z najpredávanejších tabletov s OS Android a prišla správa o tom, že Amazon predal všetky zásoby tohto tabletu, ktoré mal, chystá Amazon niečo nové. Hovorí o tom aj spustenie Amazon Appstore v ďalších 5 krajinách, tentokrát v Európe. Ide o krajiny Taliansko, Nemecko, Spojené Kráľovstvo, Španielsko a Francúzsko. Spustenie Amazon AppStore v týchto krajinách je spojené s veľkou tlačovou udalosťou, ktorú Amazon naplánoval na 6. septembra. Na tejto tlačovke by mal Amazon predstaviť aj ďalší tablet s OS Android – Kindle Fire 2, ktorý by dokonca podľa uniknutých správ mohol mať dve varianty, so 7 a 10-palcovými displejmi.

6. september bude pre firmu Amazon veľkým dňom. Okrem toho, že predstaví svoj Appstore v ďalších 5 krajinách v Európe, sa chystá predstaviť aj novú generáciu svojho tabletu (tabletov) Kindle Fire s OS Android. Hovorí sa aj o tom, že by mohla prísť nová generácia elektronických čítačiek kníh, čo by potešilo hlavne skalných priaznivcov tejto značky. Nový tablet Kindle Fire 2 bude zákazníkom ponúkať nový dizajn, ktorý sa nápadne podobá ostatným konkurenčným zariadeniam. Zaoblené rohy, jednoduchá predná strana a iné, to tento tablet ešte viac “zamaskuje” do portfólia  Android tabletov od konkurencie. “Ťažký dizajn” tabletu Kindle Fire by sa mal zmeniť na jemnejší, mal by mať aerodynamický tvar s menším počtom chrómových prvkov. Aj keď bude telo vyrobené kompletne z plastu, teda aspoň podľa očakávaní, bude vyzerať elegantne a precízne. Hovoria o tom aj uniknuté zábery, ktoré zobrazujú koncept tabletu Kindle Fire 2. Tento koncept však podľa niektorých zahraničných portálov nie je finálny a konečný dizajn tabletu by mohol byť ešte odlišný. Hovorí sa o širšom ráme okolo displeja a o tvare zadného krytu, aký má Motorola Xoom, čo by znamenalo jednoduchšie a príjemnejšie držanie tabletu v ruke.

Na uniknutej fotografii nie je jasné, či ide o 7 alebo 10-palcový model. O tom, že by mohlo ísť o menší model so 7-palcovým displejom hovorí snáď len rozloženie klávesnice. Je však priskoro hovoriť finálne vyjadrenia na adresu tohto tabletu, Amazon ešte oficiálne nepotvrdil, akú uhlopriečku tento tablet bude mať, či bude predávaný v oboch verziách so 7 a 10-palcovým displejom a reč nepadla ani o finálnom dizajne nového Amazon produktu. Na nový Kindle Fire 2 si tak budeme musieť počkať do 6. septembra, kedy sa na tlačovke spoločnosti Amazon dozvieme všetky detaily a špecifikácie.

Začiatok predaja nového tabletu Kindle Fire 2 môže na trhu spôsobiť množstvo ruchu. Po tablete Nexus 7 totižto 7-palcový model chystá aj Apple. Ten by sa mal volať iPad Mini a prísť by mal niekedy v októbri. Bude zaujímavé pozorovať, ako sa jednotlivé modely budú porovnávať, akú cenu jednotlivé spoločnosti na svoje modely stanovia a čo všetko sa príchodom týchto dvoch nových tabletov na tomto trhu zmení. Jedno však vieme určite – koncový zákazník má v tejto situácii najvýhodnejšiu pozíciu a cenová vojna bude najvýhodnejšia práve pre neho.

Zdroj: The Verge, The Next Web

31.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+