MojAndroid

Spoločnosť Amazon chystá rozšírenie svojich aktivít na Slovensku. Po tom, ako firma začala prenajímať kancelárie v Bratislave, má prísť na rad logistické centrum v Seredi.

Náš tip
Amazon Prime Video už funguje aj na Slovensku. Ponuka je obmedzená

Tu by mala vyrásť obrovská prevádzka s rozlohou vyše 60 000 štvorcových metrov, čím by sa stala jedným z najväčších skladov na Slovensku. Čo je ešte lepšie, prevádzka má zamestnať približne 1 000 zamestnancov, pričom nábor začne už toto leto.

Minister hospodárstva SR Peter Žiga sa vyjadril, že prevádzka vznikne bez investičnej podpory štátu. Dôvodom, prečo si Amazon vybral práve Slovensko, majú byť práve dobré skúsenosti s fungovaním v Bratislave.

Jeden z najväčších internetových predajcov tak k nám bude opäť bližšie. Prevádzka v Seredi ale nebude klasickým skladom, ale bude slúžiť na vybavovanie reklamácií a vrátených zásielok. Aktuálne je možné objednávať si niektoré druhy tovaru s poštovným zdarma z nemeckého Amazonu. Stránka pustila túto službu v testovacom režime počas Vianoc, no teraz je už dostupná natrvalo.

Zdroj: Amazon via Trend.sk

6.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+