MojAndroid

Spoločnosť Amazon je známa svojimi odvážnymi projektmi. Stačí spomenúť inteligentného asistenta Amazon Alexa a produkty s ním spojené. Čo by ste však povedali na taký robot do domácnosti? Aké funkcie by v rámci domácnosti zastával? Využívali by ste ho aj vo vašej domácnosti? Neváhajte zahlasovať v našej ankete.

Náš tip
Amazon prináša hlasové ovládanie aj na aplikáciu asistenta Alexa
Náš tip
Amazon vylepšil možnosti pre medzinárodných zákazníkov

Amazon a robot do domácnosti

Informáciu o prípravách robota do domácnosti z dielne spoločnosti Amazon priniesla agentúra Bloomberg. Nový robot by mal niesť názov Amazon Vesta a mohol by byť tiež náhradou, ale aj doplnkom do domácnosti, kde sa ešte nenachádza inteligentný asistent Amazon Alexa. Robot Vesta by pochopiteľne s asistentom Alexa spolupracoval. Tento robot by akýmsi spôsobom mohol na diaľku riadiť domácnosť, spotrebiče, vykurovanie, kamerové záznamy a bol by akousi predĺženou rukou majiteľa danej domácnosti.

Aktuálne nepoznáme konkrétne informácie o všetkých funkciách inteligentného robota s “pracovným” označením Vesta. Koncept robota do domácnosti je však starý už niekoľko rokov a Amazon sa ho pravdepodobne posnaží pretaviť do reality. Svoje roboty do domácnosti predsa len predstavili aj konkurenčný hráči ako Sony či LG. Netreba zabúdať ani na spoločnosť iRobot známu aj svojimi robotickými vysávačmi.

Náš tip
Amazon predáva trikrát viac inteligentných reproduktorv ako Google. Zatiaľ

Roboty v domácnosti sú tak pravdepodobne nevyhnutným krokom k akejsi autonómnej domácnosti, ktorá by sa dokázala postarať “sama o seba.” Priali by ste si takého robota aj vo vašej domácnosti? Na aké činnosti by ste takého robot používali najviac? Hlasujte v našej ankete a napíšte nám váš pohľad do diskusie pod článkom.ň

Amazon pripravuje robota do domácnosti. Využili by ste ho?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
24.4.2018
Zdroj: bloomberg

+