MojAndroid

Streamovacia služba Amazon Prime Video sa chce tento rok výrazne presadiť na českom trhu a chystá český dabing pre filmy a seriály vo svojej ponuke. Informáciu priniesol portál Žive.sk s odvolaním sa na facebookový profil BingeWatch, ktorý v minulosti spolupracoval s fanúšikovskou stránkou Netflix CZ/SK.

Amazon Prime Video začína brať český a slovenský trh vážne

Amazon Prime Video je na našom a českom trhu od roku 2016. Oproti konkurenčným službám ako Netflix ale ponúka menej obsahu a slabú lokalizáciu. To by sa ale malo tento rok zmeniť. Podľa informácií facebookového profilu BingeWatch chce Amazon vo veľkom priniesť český dabing  pre filmy a seriály z vlastnej produkcie. Nedávno vraj uzavrel zmluvy so štyrmi lokálnymi dabingovými štúdiami. Dabing bude samozrejme dostupný aj na slovenskom trhu. Je možné, že by sme sa mohli dočkať aj slovenských zvukových stôp.

Amazon Prime Video český dabing

Konkrétne termíny alebo množstvo lokalizovaného obsahu zatiaľ neboli oznámené, pretože služba Amazon Prime Video na našom trhu s novinármi ani priamo nekomunikuje. Dabing je už ale podľa portálu Žive.sk dostupný v seriáloch Fear the Walking Dead, NOS4A2, Mr. Robot a Spongebob Squarepants. Titulky už nejakú dobu obsahujú seriály The Terror, The Big Sick, The Looming Tower, či Parks And Recreation. Len pred pár dňami dostali české titulky aj populárne seriály Dva a pol chlapa,  Dr. House alebo The Office.

Amazon Prime Video

Amazon Prime Video stojí 5,99 eur mesačne . Má iba jediný tarif, s ktorým sú videá dostupné v rozlíšení až 4K, HDR aj Dolby Atmos. Minulý rok tiež služba konečne zaviedla požívateľské profily, takže jednotliví členovia v domácnosti (maximálne 6) môžu mať vlastné zoznamy a odporúčania. S jednotným predplatným možno v jednej chvíli sledovať to isté video na dvoch zariadeniach súčasne, prípadne tri rôzne videá na troch zariadeniach súčasne.

Konkurencia je zatiaľ popredu

Služba od Amazonu ale stále stráca na konkurenciu z pohľadu množstva obsahu. Služba HBO Go, ktorú v priebehu roka nahradí HBO Max, má dvakrát toľko titulov a Netlix dokonca až 6x viac. Navyše má lokalizovaných už viac ako tretinu titulov a niekoľko stoviek z nich je dostupných aj s dabingom. Tento rok sa má ich zoznam rozšíriť o desiatky filmov a seriálov vlastnej produkcie, ktoré si kvalitou nezadajú s hollywoodskými titulmi.

V druhej polovici roku sa má na našom trhu objaviť aj služba Disney+, ktorá ponúka filmy a seriály zo sveta Marvelu, Star Wars alebo od štúdia Pixar. Netreba zabúdať ani na službu Apple TV+, ktorej ponuka titulov je ale zatiaľ najslabšia. Jej ceny sú ale nízke a časom by sa v jej ponuke mali objaviť aj zaujímavé seriály z vlastnej produkcie. Príkladom je adaptácia sci-fi kníh slávnej série Nadácia od Isaaca Asimova.

Náš tip
Zvýšte svoju pracovnú efektivitu s UltraWide monitormi
1.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+