MojAndroid

Spoločnosť Amazon znovu zlepšuje svoje služby. Tentokrát k tomu nebude potrebovať dronov či autonómne autá, ale klasické lietadlá. Spoločnosť predstavila nové lietadlá Prime Air, ktoré umožnia rýchlejšiu dodávku tovaru k zákazníkom. Prvé takéto brandované lietadlo Amazon One bolo predstavené dnes v meste Seattle a ide o Boeing 767-300. Prevádzkuje ho spoločnosť Atlas Air, ktorá sa aj doteraz starala o lietadlovú prepravu pre spoločnosť Amazon.

Dave Clarke, predstaviteľ spoločnosti Amazon, prezradil, že internetový magnát si plánuje prenajať dokopy 40 takýchto lietadiel v priebehu ďalších dvoch rokov. Okrem toho sa spoločnosť snaží urýchliť dobu dodania aj inými spôsobmi. Do prevádzky zapojila 4 000 nových ťahačov a predstavila Flex – mobilnú aplikáciu, ktorá umožní aj bežným šoférom stať sa kuriérom spoločnosti Amazon.

Zdroj: TechCrunch via Amazon

6.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+