MojAndroid

Bitka na poli cloudové úložiska je naozaj veľmi intenzívna. Veľké spoločnosti každý rok predstavujú stále nové a lacnejšie riešenia, čo vytvára väčší tlak na tých, ktorí sa ešte riadia staršími pravidlami. Chvíľu to trvalo, ale teraz prišla s novinkami aj spoločnosť Amazon. Tá vlani predstavila zaujímavú možnosť pre všetkých majiteľov zariadení Kindle Fire a predplatiteľov služby Amazon Prime, ktorí automaticky dostali neobmedzené úložisko pre zálohovanie svojich fotografií. Amazon teraz túto službu rozširuje medzi všetkých užívateľov a pridáva k tomu aj možnosť predplatiť si skutočne neobmedzené úložisko pre akýkoľvek typ súborov.

Tieto riešenia budú pre užívateľov aj pomerne cenovo zaujímavé. Neobmedzené ukladanie fotografií bude stáť 11,99 USD ročne, pričom za skutočne neobmedzený cloud si zaplatíte každý rok 59,99 USD. Podobné riešenia ponúkajú aj konkurenčné služby ako Google Drive, Dropbox či OneDrive od Microsoftu, no tieto spoločnosti uvádzajú neobmedzený cloud skôr ako biznis riešenie. Na druhej strane, predstavitelia spoločnosti Amazon si uvedomujú, že digitálny obsah aj obyčajných užívateľov neustále rastie. Bežní užívatelia tiež nie vždy vedia rok dopredu odhadnúť, koľko GB miesta budú potrebovať a ak si to môžu dovoliť, tak si radšej zaplatia neobmedzené úložisko, ktoré znamená o jednu starosť menej.

Túto novú službu si môžu zákazníci spoločnosti Amazon vyskúšať na tri mesiace úplne zadarmo. Ak teda hľadáte zaujímavé cloudové riešenie, možno by ste mali vyskúšať práve Cloud Drive od Amazonu. Ide určite o zaujímavé riešenie najmä pre tých užívateľov, ktorí sú pravidelnými zákazníkmi Amazonu. V našich končinách sa takých užívateľov možno nenájde až tak veľa, no tento počet stále rastie a aj na Slovensku sú služby od Amazonu čoraz populárnejšie.

Zdroj: TechCrunch

27.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+