MojAndroid

Spoločnosť Amazon predstavila nástupcu svojho vlastného tabletu. Novinka nesie označenie Kindle Fire HDX 8.9 a prináša množstvo vylepšení po hardvérovej stránke. Spolu s tabletom bola predstavená aj nová verzia užívateľskej systémovej nadstavby Fire OS 4 “Sangria”, ktorá zasa prináša novinky a vylepšenia v oblasti softvéru. Aj v tomto prípade ide o systém, ktorý mení Android na nepoznanie a ktorý sa stal typickým pre zariadenia od spoločnosti Amazon.

Nový tablet prináša za nezmenenú cenu výkonnejší hardvér takmer v každom smere. Nezmenená zostala veľkosť displeja a jeho rozlíšenie, ktoré má aj v tomto prípade úctyhodnú hodnotu 2560 x 1600 pixelov. K zlepšeniu zobrazovaného obsahu pomáha aj funkcia Dynamic Light Control, ktorá upravuje tón bielej farby podľa okolitých svetelných podmienok tak, aby biela na displeji čo najvernejšie pripomínala klasický biely papier. Nezmenená zostala aj kapacita pamäte RAM s hodnotou 2 GB a vnútorná pamäť s kapacitou 16, 32 alebo 64 GB. V novom tablete však tiká modernejší procesor Snapdragon 805 so štyrmi jadrami s frekvenciou 2,5 GHz. Ten sa postará o plynulý chod aj tých najnáročnejších aplikácií a celého systému. Po prvýkrát sa však Amazon rozhodol vylepšiť aj ostatné multimediálne prvky nového tabletu a v Kindle Fire HDX 8.9 tak nájdeme systém Dolby Audio. Ten vylepšuje zvukové podanie pri pozeraní videí a filmov, ako aj pri počúvaní hudby. Prítomný je dokonca aj Dolby Atmos, pričom spoločnosť uvádza, že zážitok sa priblíži tomu z moderných kino sál.

FireTablet_Family-600x312

Vylepšení sa dočkal aj software na novom tablete. Je ním Fire OS 4 “Sangria”, medzi ktorého najzaujímavejšie funkcie patrí ASAP (Advanced Streaming and Prediction). Ide o funkciu, ktorá sa snaží predpovedať, aké ďalšie video si pustíte a začne ho načítavať v pozadí ešte skôr, ako ho prehráte. Vďaka tomu je prehrávanie plynulejšie a rýchlejšie. Funkcia Family Library zasa umožní pristupovať k zakúpenému obsahu ostatných členov rodiny a zdieľať tak tento obsah bez nutnosti prepínať užívateľské účty. Zároveň je však v novom systéme aj vylepšená ochrana osobných údajov a nastavení, vďaka čomu je používanie jedného tabletu v domácnosti bezproblémovejšie a pohodlnejšie.

Tablet Kindle Fire HDX 8.9 je už dostupný na predobjednávku a k užívateľom sa dostane v októbri. Ceny ostali rovnaké ako pri predchádzajúcich modeloch a za 16, 32 a 64 GB verziu tabletu zaplatia užívatelia 379$, 429$, resp. 479$. Nový systém Fire OS 4 “Sangria” je na zariadeniach novej generácie predinštalovaný a pre modely minulej generácie bude dostupný vo forme bezplatnej OTA aktualizácie.

amazon-fire-tablety

Okrem tabletu Fire HDX 8.9 predstavil Amazon aj ďalšie tablety. Amazon Fire HD 6 Fire HD 7 patria do strednej triedy a ponúkajú rozlíšenie 1280×800 bodov. Ich procesor s neznámym počtom jadier pracuje na frekvencii 1,5 GHz a displej chráni odolné sklo Gorilla Glass 3. Zaujímavosťou je niekoľko farebných prevedení, ktorými sa tablety budú dať odlíšiť. Fotoaparáty majú 2 Mpix (vzadu) a VGA rozlíšenie (vpredu). Cena týchto tabletov je 99 USD (HD 6, 8 GB), 119 USD (HD 6, 16 GB), 139 USD (HD 7, 8 GB) a 159 USD (HD 7, 16 GB).

Zdroj: Amazon 12 via Android Community

18.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+