MojAndroid

Spoločnosť Amazon nie je žiadnym bezvýznamným start-upom, ale jednou z najväčších spoločností v e-commerce biznise. Vzhľadom na svoj dosah sa ale snaží angažovať aj v iných smeroch a online distribúcia médií nie je pre Amazon žiadnou novinkou. Aj napriek tomu, že spoločnosť už poskytuje vlastnú hudobnú službu, teraz unikli informácie o tom, že sa pripravuje úplná novinka, ktorá by mala konkurovať tým najväčším menám v hudobnom priemysle.

Aktuálne dostupná služba Prime Music má totiž databázu s iba 1 miliónom skladieb a často tu chýbajú najnovšie predstavené albumy od známych hudobníkov. Aj preto sa zrejme Jeff Bezos teraz rozhodol vstúpiť priamo do stredu tohto biznisu a priniesť skutočne konkurencieschopnú hudobnú streamovaciu službu, ktorej cena by mala byť 9,99 USD za mesiac.

Náš tip
Amazon Echo je inteligentný reproduktor s hlasovým asistentom

Informoval o tom The New York Post, no stále ide iba o dohady, ktoré zatiaľ nie sú spoločnosťou Amazon potvrdené. Podľa všetkého sú ale všetky plány zatiaľ iba na začiatku realizácie, a tak si na finálny produkt zrejme ešte budeme musieť počkať. Jednou z výhod, ktorú má Amazon oproti svojim konkurentom, je šikovný reproduktor Amazon Echo. Ide o inteligentné zariadenie, ktoré je na trhu už dlhšie a umožňuje pridať inteligentný prvok do vašej domácnosti. Nová hudobná služba by mala byť dostupná práve s reproduktorom Echo za zvýhodnenú cenu na úrovni približne 3 až 4 USD. Až časom ale uvidíme, či sú tieto informácie pravdivé a či sa spoločnosti podarí zrealizovať tieto ambiciózne plány.

Zdroj: The New York Post via The Verge

29.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+